Kryzys W Polsce – Wszystkie wiadomości
COVID19 / Tysiące dzieci zostaną bez ciepłego posiłku? Zamknięte szkoły to gigantyczny problem
Nie ma szkoły, nie ma zajęć, nie ma ciepłego obiadu. Od 12 marca placówki edukacyjne są zamknięte, a wraz z nimi stołówki. Dopiero po pytaniach money.pl resort rodziny wydał w tej sprawie rekomendacje dla miejskich ośrodków pomocy społecznej. Jednak organizacje pomocowe przewidują: niedożywienie wśród dzieci wzrośnie.
KORONAWIRUS W POLSCE / Tarcza antykryzysowa na razie na trzy miesiące. Zawieszenie ZUS, dopłaty do pensji i zmiany w deklaracjach podatkowych
Tarcza antykryzysowa na trzy miesiące, ale z możliwością przedłużenia. Małe firmy nie zapłacą składek na ubezpieczenia społeczne w tym czasie, ale ich pracownicy nie ryzykują niskimi emeryturami w przyszłości. Samozatrudnieni też skorzystają, ale... są istotne limity przychodów. Tak rygorystyczne, że wielu z oferty nie skorzysta. To tylko kilka propozycji tarczy antykryzysowej, która właśnie trafiła z rządu do Sejmu.
KRYZYS W POLSCE / Gabinet cieni PO: mamy do czynienia z trzecią fala kryzysu
Obecnie mamy do czynienia z trzecią falą kryzysu: wzrostem zadłużenia, spadkiem inwestycji, słabnącą złotówką i odpływem kapitału z giełdy - wskazywali w środę członkowie gabinetu cieni PO. Politycy Platformy wytykali też PiS niespełnione obietnice wyborcze.
KRYZYS W POLSCE / Jarosław Kaczyński ma plan na walkę z kryzysem
Jeżeli PiS wygra te wybory, to znaczy, że szansa na zmiany w Polsce jest bardzo duża.
KRYZYS W POLSCE / Małe i średnie firmy nie dają się kryzysowi
60 procent takich przedsiębiorstw podjęło działania przeciwdziałające skutkom kryzysu.
KRYZYS W POLSCE / NBP optymistycznie. Stopniowa poprawa
Narodowy Bank Polski przepytał dziewiętnastu ekspertów. Dynamika PKB wyraźnie się poprawi.
KRYZYS W POLSCE / W końcu ekonomiści mówią, że jest dobrze
MFW tnie prognozy światu, a Polsce podnosi. Wygląda na to, że przyszłoroczny wzrost PKB obniży bezrobocie.
KRYZYS W POLSCE / Przedsiębiorstwa obroniły się przed kryzysem
Zadecydowały o tym: mocne nastawienie na utrzymanie się na rynku, jakość produktów i usług, otwarcie się na rynki zagraniczne oraz ostrożne korzystanie z kredytów.
KRYZYS W POLSCE / Eurogedon nieubłagalnie leci w dół
Przewidując kryzys gospodarczy w Europie, ekonomista chciał inwestować w instrumenty finansowe, które pozwalają zarabiać w czasie spadków giełdowych.
KRYZYS W POLSCE / Belka: Szału nie ma, gospodarka nie hula, ale...
- Ożywienie w gospodarce będzie stopniowe. To nie znaczy jakieś żywiołowe, fantastyczne. Ale mimo wszystko będzie - mówi szef NBP.
KRYZYS W POLSCE / Ożywienie gospodarcze puka do drzwi
Według Eurostatu, dynamika produkcji przemysłowej w Polsce wzrosła w czerwcu do 5.3 procent.
KRYZYS W POLSCE / Ustawa o finansach publicznych. Komisja senacka daje zielone światło
Nowelizacja ustawy o finansach publicznych przewiduje zawieszenie pierwszego progu ostrożnościowego.
KRYZYS W POLSCE / Zadłużenie województwa mazowieckiego ryzykownie wysokie
PiS domaga się debaty w Sejmie na temat sytuacji finansowej Mazowsza. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali w tej sprawie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.
KRYZYS W POLSCE / Sytuacja gospodarcza w Polsce. Odbijamy się od dna?
Jan Krzysztof Bielecki uważa, że najgorsze jest za nami i zaczynamy odbijać się od dna.
KRYZYS W POLSCE / Kryzys w Polsce. Cięcia ominą mundurowych?
Poleciłem, by oszczędności budżetowe praktycznie nie dotknęły policji - powiedział dzisiaj premier Donald Tusk.
KRYZYS W POLSCE / Kryzys w Polsce. Kaczyński znowu obwinia rząd
W Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Co się stanie, jak wybierzemy drugą opcję?
KRYZYS W POLSCE / Działania rządu doprowadzą do większego kryzysu
- Minister finansów pomylił się o dwadzieścia kilka miliardów - zaznacza Palikot.
KRYZYS W POLSCE / Alarm opozycji. Rząd "doprowadził kraj do bankructwa"
Lewy księgowy, hochsztapler i czarnoksiężnik - tak posłowie mówią o ministrze Rostowskim.