Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Polsce. Kaczyński znowu obwinia rząd

0
Podziel się:

W Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Co się stanie, jak wybierzemy drugą opcję?

Kryzys w Polsce. Kaczyński znowu obwinia rząd
(Witold Rozbicki/Reporter)

Polityka obecnego rządu prowadzi do rozbijania wspólnoty; dlatego choćby z tego powodu trzeba zmienić obecny rząd - powiedział w sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych (Podkarpackie).

Kaczyński ocenił, że obecny rząd szuka oszczędności głównie w słabszych grupach społecznych i biednych regionach, takich jak Bieszczady.

_ - Mamy do czynienia ze "zwijaniem" szkół, posterunków policji, wprowadzeniem elastycznego czasu pracy, który pogarsza sytuację pracowników. Ta polityka godzi w spójność narodu, bo jeśli jesteśmy Polakami, to nie może być tak, że tylko mówimy tym samym językiem. Polityka państwa musi odpowiadać na to, że jesteśmy wspólnotą, a polityka rządu prowadzi, do tego, że wspólnota jest rozbijana. Do tego dopuścić nie można, potrzebna jest zmiana władzy, choćby tylko z tego jednego powodu _ - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jak zaznaczył, w Polsce są obecnie dwie koncepcje rozwoju kraju: PiS i PO. Koncepcja PiS, dodał lider tej partii, zakłada zrównoważony rozwój; polityka państwa ma służyć wyrównywaniu, a nie pogłębianiu różnic.

_ - Polityka obecnego rządu prowadzi do tego, że biedne ziemie będą się słabiej rozwijać, niż te bogate. Musimy dążyć do wyrównywania, nie da się tego zrobić z roku na rok, ale perspektywa musi być taka, że Polska musi się rozwijać w całości, ale szybciej te regiony, które są słabsze _ - tłumaczył Kaczyński.

W swoim wystąpieniu kilkakrotnie podkreślił, że potrzebne jest odsunięcie obecnego rządu od władzy. W jego ocenie jest kilka powodów, dla których jest to konieczne. Jednym z nich jest, podkreślił prezes PiS, liberalna koncepcja rządzenia.

_ - Rząd uważa, że mechanizmy społeczne wszystko załatwią, że państwo jest instytucją niepotrzebną, a resztą zajmie się automatyzm społeczny i rozwiążę problemy. Nie ma państwa, żeby ta koncepcja się sprawdziła _ - mówił.

W ocenie Kaczyńskiego, przyszłoroczne wybory będą najważniejszymi od 1989 r. _ - To od ich wyniku będzie zależało w którą stronę pójdziemy. To jest bój o naszą przyszłość kulturalną i przyszłość narodową _ - zaznaczył.

W 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz samorządowe. Kaczyński w sobotę na Podkarpaciu spotka się także z mieszkańcami Leska oraz Brzozowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zdrojewski gotów na oszczędności O tym, że ministerstwa będą musiały obciąć swoje wydatki, mówił premier Donald Tusk.
Bitwa o Elbląg. Ostatnie starcie? Dziś rano rozpoczęła się druga tura przedterminowych wyborów samorządowych, w których mieszkańcy wybierają prezydenta miasta.
Prezes PiS rozdaje autografy jak celebryta Kaczyński wystąpił na ulicznym wiecu w centrum Elbląga razem z kandydatem PiS na prezydenta tego miasta Jerzym Wilkiem. Z chęcią rozdawał autografy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)