Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bankowy Fundusz Gwarancyjny czekają zmiany

0
Podziel się:

Nowe przepisy umożliwiają utworzenie w ramach BFG funduszu stabilizacyjnego, który będzie zasilany wpłatami z nowej tzw. opłaty ostrożnościowej.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny czekają zmiany
(Piotr VaGla Waglowski/własność publiczna/wikipedia)

Podczas dzisiejszego głosowania w Sejmie posłowie uchwalili nowe przepisy, które przewidują utworzenie specjalnego funduszu stabilizującego dla sektora bankowego.

Za przyjęciem noweli głosowało 297 posłów, a 136 wstrzymało się od głosu. Żaden z posłów nie był przeciw.

Nowe przepisy umożliwiają utworzenie w ramach BFG funduszu stabilizacyjnego, który będzie zasilany wpłatami z nowej tzw. opłaty ostrożnościowej. Fundusz ma przede wszystkim służyć do udzielania bankom przez BFG, na wniosek ministra finansów, tzw. gwarancji rekapitalizacyjnej, która będzie służyła do zwiększenia funduszy własnych banku.

Maksymalna wysokość opłaty na rzecz funduszu ma wynieść 0,2 proc. aktywów ważonych ryzykiem w całym systemie bankowym, a instytucją, która ma ustalać jej wysokość będzie Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przy ustalaniu wielkości opłaty Rada będzie brać pod uwagę cykl koniunkturalny i wyniki banków.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia przeznaczy 60 miliardów na ratunek banków - _ Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań i dyskusji osiągnęliśmy polityczne porozumienie _ - potwierdził szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.
Pozew zbiorowy przeciwko mBankowi Pozew złożyło ponad tysiąc osób. Bank się nie ugina. Zapewnia, że była to pierwsza w Polsce oferta, stworzona przy współpracy z klientami.
Odrzucili, choć minister finansów ostrzegała Wielu deputowanych zarzucało USA, że chcą zaszantażować Szwajcarię groźbą procesów i wypchnięcia jej z amerykańskiego rynku finansowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)