Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resorty gospodarcze nie będą połączone

0
Podziel się

Nie będzie superresortu. Przynajmniej na razie. "W najbliższym czasie nie ma planów połączenia resortów gospodarki i skarbu" - oświadczył rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Resorty gospodarcze nie będą połączone
(PAP/ Tomasz Gzell)
bDAxNcbV

Nie będzie "superresortu". Przynajmniej na razie. "W najbliższym czasie nie ma planów połączenia ministerstw: gospodarki i skarbu" - oświadczył rzecznik rządu.

O takiej możliwości poinformował w piątek portal wprost.pl. Według niego, premier Jarosław Kaczyński rozważa likwidację ministerstwa gospodarki i przekazanie jego kompetencji resortowi skarbu. Minister w Kancelarii Premiera Adam Lipiński powiedział, że "część doradców namawia do tego premiera".

Jednak jak donosi portal na fuzję nie zgadza się minister skarbu Wojciech Jasiński, który według tego scenariusza, miałby przejąć kompetencje szefa resortu gospodarki i zostać "superministrem"

bDAxNcbX

"Takie posunięcie niewątpliwie przyniosłoby pewne oszczędności. Poza tym zakończyłoby to spory kompetencyjne między tymi urzędami - wyliczał Lipiński w rozmowie z "Wprost". Jego zdaniem, premier odnosi się do tego pomysłu pozytywnie.

Przeciwny pomysłowi połączenia resortów skarbu i gospodarki jest szef sejmowej komisji gospodarki Max Kraczkowski (PiS).

"Nie można łączyć ognia i wody" - powiedział poseł. Jego zdaniem, resort gospodarki kreuje - często bardzo długofalową - politykę gospodarczą państwa. Resort skarbu zaś spełnia bieżące funkcje właścicielskie i nadzorcze.

bDAxNccy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)