Notowania

resort
18.05.2007 13:06

Resorty gospodarcze nie będą połączone

Nie będzie superresortu. Przynajmniej na razie. "W najbliższym czasie nie ma planów połączenia resortów gospodarki i skarbu" - oświadczył rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Nie będzie "superresortu". Przynajmniej na razie. "W najbliższym czasie nie ma planów połączenia ministerstw: gospodarki i skarbu" - oświadczył rzecznik rządu.

O takiej możliwości poinformował w piątek portal wprost.pl. Według niego, premier Jarosław Kaczyński rozważa likwidację ministerstwa gospodarki i przekazanie jego kompetencji resortowi skarbu. Minister w Kancelarii Premiera Adam Lipiński powiedział, że "część doradców namawia do tego premiera".

Jednak jak donosi portal na fuzję nie zgadza się minister skarbu Wojciech Jasiński, który według tego scenariusza, miałby przejąć kompetencje szefa resortu gospodarki i zostać "superministrem"

"Takie posunięcie niewątpliwie przyniosłoby pewne oszczędności. Poza tym zakończyłoby to spory kompetencyjne między tymi urzędami - wyliczał Lipiński w rozmowie z "Wprost". Jego zdaniem, premier odnosi się do tego pomysłu pozytywnie.

Przeciwny pomysłowi połączenia resortów skarbu i gospodarki jest szef sejmowej komisji gospodarki Max Kraczkowski (PiS).

"Nie można łączyć ognia i wody" - powiedział poseł. Jego zdaniem, resort gospodarki kreuje - często bardzo długofalową - politykę gospodarczą państwa. Resort skarbu zaś spełnia bieżące funkcje właścicielskie i nadzorcze.

Tagi: resort, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz