Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Restrykcje wobec Work and Travel. Amerykańscy pracodawcy wykorzystywali studentów

0
Podziel się

Rząd amerykański wprowadził ograniczenia w programie sprowadzania z zagranicy studentów do pracy wakacyjnej w USA, ponieważ mnożą się zażalenia, że są oni wyzyskiwani przez pracodawców.

Restrykcje wobec Work and Travel. Amerykańscy pracodawcy wykorzystywali studentów
(Belinda Hankins Miller)
bDANwpmd

Rząd amerykański wprowadził ograniczenia w programie sprowadzania z zagranicy studentów do pracy wakacyjnej w USA, ponieważ mnożą się zażalenia, że są oni wyzyskiwani przez pracodawców.

Departament Stanu ogłosił restrykcje dotyczące liczby przyszłych uczestników programu znanego pod nazwą _ Work and Travel _ (Praca i podróż), z którego korzystają m.in. młodzi Polacy. Wprowadzono też moratorium na zgłaszanie nowych sponsorów, czyli firm gotowych zatrudniać studentów obcokrajowców.

Od prawie roku media w USA donoszą o przypadkach eksploatacji studentów przez pracodawców - płaceniu niektórym po 1 dolarze za godzinę, fatalnych warunkach pracy i zakwaterowaniu niezgodnym z wcześniejszymi umowami. Okazało się też, że jedną ze studentek zmuszono w nocnym lokalu do pracy w charakterze striptizerki.

bDANwpmf

W sierpniu cudzoziemscy studenci zatrudnieni w fabryce znanego producenta czekolady Herschey w Pensylwanii zbuntowali się i rozpoczęli protest. Płacono im tam tak mało, że po potrącaniu im opłat na czynsz zostawały im grosze.

Sponsorowany przez Departament Stanu program, którego uczestnicy przyjeżdżali do USA z wizami J-1, w ostatnich latach nabierał rozmachu - w 2008 r. przyjechało w ten sposób do pracy w Ameryce ponad 150 tysięcy studentów.

Jednak po kryzysie i recesji w USA, wskutek której bezrobocie zwiększyło się do ponad 9 procent, pracodawcom jest łatwiej dyktować warunki, a przyjezdnym studentom trudniej znaleźć alternatywną pracę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t85351.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;usa;ani;drgnie,7,0,931591.html) Miejsc pracy przybywa, a bezrobocie nie spada We wrześniu pracy nie miało 9,1 proc., Amerykanów - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t98846.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/mniej;amerykanow;siega;po;zasilek,233,0,828137.html) Mniej Amerykanów sięga po zasiłek Liczba ubiegających się po raz pierwsze wsparcie dla bezrobotnych spadła o 44 tysiące. Spodziewano się większego spadku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t136734.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grozba;paralizu;wciaz;wisi;nad;ameryka,200,0,808392.html) Groźba paraliżu wciąż wisi nad Ameryką Spór o budżet między między demokratami a republikanami trwa. Blisko milion urzędników trafi na przymusowy urlop?
bDANwpml
bDANwpmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)