Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rewolucja w alimentach. Będzie rejestr dłużników alimentacyjnych, koniec z pracą na czarno

Rewolucja w alimentach. Będzie rejestr dłużników alimentacyjnych, koniec z pracą na czarno

 

 

Alimenty wypłacane natychmiast w kwocie 480 zł to jest bardzo dobre rozwiązanie - uważa wiceminister rodziny Bartosz Marczuk. W programie "Money. To się liczy" powiedział, że zabiegali o nie zarówno komornicy, jak i organizacje walczące o egzekucję alimentów. - Prosty, uproszczony wniosek, by dziecko od razu było zabezpieczone - podkreślił.

- Rozmawiamy też z ministrem Ziobrą, pracujemy wspólnie nad pakietem alimentacyjnym, żeby poprawić egzekucję alimentów. Idziemy w stronę "zachęcania” pracodawców do tego, by nie zatrudniali dłużników alimentacyjnych na czarno. Chcemy też ich aktywizować zawodowo, ale również tworzymy rejestr dłużników alimentacyjnych - powiedział wiceminister.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
smutny
2018-05-22 10:13
Ja jestem ojcem i mam trudności z wyegzekwowaniem alimentów od matki dziecka to tylko 300 zł , matka pracuje na czarno u Pani doktor , alimenty płaci dziadek. Czy to nie jest chore
obserwator
2018-03-25 17:19
alimenty w Polsce to jest jakas parodia,ludzie ktorzy pracuja za 1600zl,maja zasadzone 600-700zl alimentow,w zadnym kraju unijnym nie ma tak wysokich alimentow jak w Polsce,w Anglii osoba ktora zarabia 1500 funtow ,czyli 7000 tys,zl.placi 120-140 funtow okolo 600-700zl,osoba bezrobotna z prawem do zasilku placi symbolicznie 20 funtow czyli okolo 100 zl,a Polsce bezrobotni maja zasadzone 700zl,to jest chore moze przychodzi czas zeby Polacy przestali wszyscy placic,to moze rzad zobaczy patologie w zasadzaniu wysokich kwot przez chore sady Polskie,tu nie chodzi o dobro dziecka,a raczej o dobro komornika bo wiadomo ze jesli ktos malo zarabia to nie bedzie mial na placenie patologicznych alimentow,Polakow poprostu nie stac na alimenty,dodam jeszcze ze rowniez w Niemczech sa zasadzane duzo mniejsze kwoty ,Panie Ziobro problemem nie jest placenie,a problemem jest wysokosc jaka jest zasadzana ,ciekawe jak Pan zarabial by 1600zl to ile by Pan Ziobro by placil,prosze rozwionzac problem poprzez strorzenie tabeli alimentacyjnej,osoba ktora zarabia minimum 1530 zl na reke nie moze miec wiecej zasadzane jak 300zl,bo inaczej nie ma sansu zyc i pracowac .
GP
2018-03-25 07:26
Jasne, Wiec trzeba powiększyć liczbę tatomatów by komornik mógł jeszcze więcej zarobić i paru fajnych facetów wprowadzić w stan głodowy dla pięknych paznokci mamy.Ta sprawa w Polsce jest tak postrzegana stereotypowo ze boli. Najgorsze że ubierają to jeszcze w przepisy.A dlaczego Pan minister nie pochyli sie nad problemem złośliwości mam? Ja nigdy nie zalegałem z alimentami mam dziecko w wekendy a mama złośliwie nałożyła mi komornika i nie można nic z tym zrobić. Musi być wola mamusi. Wiec utrzymuje ja i komornika pomimo ze nigdy nie zalegałem z płatnością.
Pokaż wszystkie komentarze (77)