Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alimenty
27.11.2018 18:21

Rewolucja w alimentach. Pieniądze dla dziecka nawet w kilka dni

Przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o natychmiastowych alimentach trafił właśnie do Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Stępień/Agencja Gazeta)
Wniosek o alimenty będzie można złożyć przez internet

Pomysł Zbigniewa Ziobry opiera się na uproszczonej procedurze i ma doprowadzić do tego, by dzieci, którym należą się alimenty mogły otrzymać pieniądze szybko i jeszcze zanim zapadnie stosowny wyrok sądu.

##Wniosek złożysz przez internet

Obecnie sprawy o alimenty ciągną się miesiącami. Zbigniew Ziobro chce, by w tym czasie dzieci, które czekają na alimenty nie pozostawały bez pieniędzy.

Założenia projektu przewidują, że prosty wniosek o natychmiastowe alimenty będzie można złożyć przez internet. Nie będzie potrzeby ustalanie dochodów, a decyzja ma być wydawana w kilka dni.

##Szybkie alimenty? Ile otrzymają rodzice

Wysokość świadczenia ma być ustalana według uniwersalnej zasady. Raz do roku zostanie ogłoszona kwota przeliczeniowa uzależniona między innymi od minimalnego wynagrodzenia netto i współczynnika dzietności.
Ministerstwo Sprawiedliwości oszacowało wysokość natychmiastowych alimentów na: 460 zł - na jedno dziecko, 840 zł - na dwoje dzieci, 1140 zł - na troje dzieci.

Projektem zajmuje się rząd, następnie trafi on pod obrady parlamentu.

Tagi: alimenty, zbigniew ziobro, rząd, ministerstwo sprawiedliwości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2018

Real.Place alimenty bo kocham swoje Dzieci. Mieszkanie zostawilem zonce a sam sie tulam i wynajmuje. Pracuje na trzy etaty. Zonka pracuje na czarno, … Czytaj całość

27-11-2018

PikaBrawa dla Ministra Sprawiedliwości!

27-11-2018

CargoPrzecież prawo przewiduje już teraz możliwość alimentacyjną przed wyrokiem. Wystarczy że w składanym piśmie procesowym znajdzie się żądanie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)