Notowania

rewolucja w egipcie
16.08.2013 11:00

Rewolucja w Egipcie. Chiny zaniepokojone

Władze uważają, że w sytuacji Egiptu kopiowanie zachodnich standardów demokracji doprowadziło jedynie do chaosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Szef chińskiej dyplomacji Wang Yi rozmawiał telefonicznie w tej sprawie z szefem dyplomacji Jordanii Nasserem Judehem. Wyraził głębokie zaniepokojenie sytuacją w Egipcie i dodał, że chińskie władze bacznie przyglądają się wydarzeniom w Kairze.

Władze Chin wyraziły przekonanie, że naród egipski będzie w stanie samodzielnie przezwyciężyć trudności i wyjść z kryzysu.

Chińskie media wcześniej wiele uwagi poświęcały wydarzeniom w Egipcie, przestrzegając, że w sytuacji tego kraju kopiowanie zachodnich standardów demokracji doprowadziło jedynie do chaosu.

Czytaj więcej w Money.pl
Minął najkrwawszy dzień w Egipcie Do zamieszek dochodziło przede wszystkim w Kairze, gdzie wieczorem w centrum miasta wywiązała się potężna bitwa. Niespokojnie było także w Aleksandrii.
Premier Egiptu: Sytuacja uspokaja się W dzielnicy Besiktas dziesiątki policjantów z oddziałów prewencji użyło gazu łzawiącego, żeby rozpędzić setki demonstrantów, którzy zbliżali się do biur premiera Recepa Tayyipa Erdogana.
Apel MSZ do turystów w Egipcie Zabytki kultury i wielkie miasta są z pewnością atrakcyjne, ale miejsca, w których się znajdują są bardzo niebezpieczne.
Tagi: rewolucja w egipcie, sytuacja w egipcie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz