Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS

21
Podziel się:

Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do rady nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.

Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS
Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS (Dominik Gajda/REPORTER/EAST NEWS)
bEJBlbtx

Robert Gwiazdowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do Rady Nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.

O nowej roli, jaką będzie pełnił Gwiazdowski, poinformował jego kolega z ZPP i zarazem prezes Związku Cezary Kaźmierczak.

Kaźmierczak miał w czwartek podpisać dokumenty zgłoszeniowe. Jak wyjaśnił we wpisie na Twitterze, ZPP ma prawo zgłosić swojego kandydata do Rady Nadzorczej ZUS jako jedna z organizacji reprezentujących polskich przedsiębiorców.

bEJBlbtz

Dla Gwiazdowskiego będzie to powrót w szeregi ZUS-u. Od lutego 2006 do września 2007 roku był przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu jako przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej.

"Ze względu na sposób ustalania składu Rady Nadzorczej ZUS można ją uznać za jedną z instytucji szeroko rozumianego trójstronnego dialogu społecznego w Polsce" - czytamy na stronie ZUS-u.

bEJBlbtF
Zobacz także: Zobacz też: "Emerytury" dla matek będą kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Prace w ZUS już trwają

Stronami uprawnionymi do wskazywania swoich przedstawicieli są reprezentatywne organizacje związków zawodowych i pracodawców, a także przedstawiciel rządu - oddelegowany przez ministra do spraw społecznych. W tej chwili funkcję Przewodniczącego Rady pełni Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dodatkowo możliwość delegowania przedstawiciela do składu Rady zagwarantowano organizacji emerytów i rencistów.

bEJBlbtG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEJBlbua
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(21)
Emeryt
3 lata temu
Panie Gwiazdowski, czemu ZUS wylicza mężczyznom wiek dalszego życia do 83 lat mimo iż średni wiek życia mężczyzn w Polsce to 73 lata
QQ
3 lata temu
Spodziewałem się, że z biegiem czasu odczujemy konflikty geopolityczne i nawet jak Morawiecki walczy z cenami to amerykanie i zydzi je winduja
Justyna
3 lata temu
Zawsze gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, jednak to my nim nie jesteśmy tylko eksporterzy
bEJBlbub
ItalionoM
3 lata temu
To dobra mobilizacja na przesiadkę na rower, oszczędność i aktywność to lubię!
Jubel
3 lata temu
Elektromobilność to przyszłość, olac ceny paliw
...
Następna strona