Notowania

Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS

Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do rady nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dominik Gajda/REPORTER/EAST NEWS)
Robert Gwiazdowski wraca do Rady Nadzorczej ZUS

Robert Gwiazdowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do Rady Nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.

O nowej roli, jaką będzie pełnił Gwiazdowski, poinformował jego kolega z ZPP i zarazem prezes Związku Cezary Kaźmierczak.

Kaźmierczak miał w czwartek podpisać dokumenty zgłoszeniowe. Jak wyjaśnił we wpisie na Twitterze, ZPP ma prawo zgłosić swojego kandydata do Rady Nadzorczej ZUS jako jedna z organizacji reprezentujących polskich przedsiębiorców.

Dla Gwiazdowskiego będzie to powrót w szeregi ZUS-u. Od lutego 2006 do września 2007 roku był przewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu jako przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej.

"Ze względu na sposób ustalania składu Rady Nadzorczej ZUS można ją uznać za jedną z instytucji szeroko rozumianego trójstronnego dialogu społecznego w Polsce" - czytamy na stronie ZUS-u.

Zobacz też: "Emerytury" dla matek będą kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Prace w ZUS już trwają

Stronami uprawnionymi do wskazywania swoich przedstawicieli są reprezentatywne organizacje związków zawodowych i pracodawców, a także przedstawiciel rządu - oddelegowany przez ministra do spraw społecznych. W tej chwili funkcję Przewodniczącego Rady pełni Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dodatkowo możliwość delegowania przedstawiciela do składu Rady zagwarantowano organizacji emerytów i rencistów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: robert gwiazdowski, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-07-2018

sdadasdJa go lubię, ale zastanawia mnie jak to jest że gość który postuluje likwidację ZUS, dostaje stołek w RN ZUS?

13-07-2018

rafał rsuper mądry człowiek

13-07-2018

Wyborca PiSNiby taki lyberal od Sorosa, a lepkimi rączkami przebiera do naszych narodowych pieniążków.

Rozwiń komentarze (21)