Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
RODO. Nowa rzeczywistość od 25 maja

RODO. Nowa rzeczywistość od 25 maja

- Jeśli chodzi o prawo do prywatności 25 maja obudzimy się w trochę nowej rzeczywistości - mówił w programi "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.

W czwartek Sejm przyjął ustawę o ochronie danych osobowych. Jest ona uszczegółowieniem unijnego rozporządzenia - tzw. RODO. Będzie ono obowiązywać od 25 maja 2018 roku.

Nowa ustawa wprowadza wiele zmian w prawie w kontekście ochrony danych osobowych. Jak zapewniają przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, nowe prawo ma zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa obywateli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dane osobowe, rodo
Czytaj także
Polecane galerie
KLIK
2018-05-15 12:19
PRZEKLEJONE Z NETU
Od 25 maja tego roku będzie obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych przyjęte w Brukseli (RODO). Oznacza ono, że ktoś, kto robi zdjęcie na ulicy, na imprezie lub na meczu lub koncercie piłkarskim, lub na wakacjach na plaży, i nie ma na to zgody wszystkich osób, które znajdą się na zdjęciu, może ponieść bardzo wysokie grzywny. do 20 milionów EUR za każde pojedyncze naruszenie prawa UE. Według niezależnych obserwatorów prawdziwym powodem jest to, że UE stara się w sposób całkowicie faszystowski unikać ciągłych i powtarzających się zdjęć i wideoklipów o ostrych konsekwencjach masowej imigracji i islamizacji naszych krajów - takich jak ataki terrorystyczne, przestępstwa i inne agresywne nadużycia - które potem w Internecie są umieszczane.
Zdjęcia i filmy na ulicach, wesela, zawody sportowe, koncerty, komunia dzieci, przyjęcie urodzinowe, dzień na plaży, na bulwarze - w dokładnie za dwa tygodnie możesz zapomnieć o ich wykonywaniu. Jeśli na zdjęciu jest tylko jedna osoba, która tego nie chce, to ryzykujesz niewiarygodnie wysoką grzywnę.
Wszelkie aparaty fotograficzne, smartfony, telefony można będzie po 25 maja wyrzucić do szafy gdyż staną się nie przydatne. Nie chodzi tylko o umieszczenie takiego zdjęcia lub filmu na twoim blogu lub Instagramie, czy osobistej stronie internetowej. Samo zapisywanie w folderze osobistym jest również objęte nowym rozporządzeniem. Ponieważ w praktyce nie ma praktycznie możliwości uzyskania pisemnej zgody nieznanych osób przed zrobieniem zdjęcia - oczywiście gdy dotyczy to masy ludzi na imprezie, na ruchliwej ulicy, podczas koncertu itp.
Nowe surowe ustawy cenzuralne, które UE nakłada na wszystkie państwa członkowskie, oznaczają to, że wszystkie niechciane, polityczne opinie w Internecie muszą zostać wyrzucone.
bars
2018-05-15 11:50
Co za bzdury! Sami sobie przeczą ! JAKA tu rzekoma "ochrona" danych osobowych jesli nasze dane bedą krązyly po calej Europie !!! Tu po protu chodzi i totalną inwigilacje społeczną i zniewolenie narodu ! To PROGRAM OCHRONY INTERESOW BANKOWYCH i KONTROLI oraz INWIGILACJI SPOŁECZNEJ !
Gdzie tu jakies rzekome nasze "dobro" skoro uderzają nas po głowie wmawiając że to "dla naszego dobra" ! Naiwni Polacy obudźcie sie w koncu - bo czasu juz nie ma ! do 25 maja tylko 10 dni ! Tylko potem nie nazekajcie bo sami bediecie sobie winni!
NorbertAKaDIS
2018-05-15 10:32
polecam ;v
Pokaż wszystkie komentarze (138)