Notowania

polscy rolnicy
19.09.2018 13:24

Rolnicy otrzymają około 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat

Od 16 października do końca listopada rolnicy otrzymają 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. "Tygodniowo będziemy przekazywali po ok. 2 mld zł" - dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Pozorski/REPORTER)

Od 16 października do końca listopada rolnicy otrzymają 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. To zapowiedź ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Ministerstwo ma przekazywać tygodniowo po ok. 2 mld zł - pisze portal sadyogrody.pl. Od 14 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników w sprawie odszkodowań za suszę i je analizuje.

Do 18 września wpłynęło tych wniosków ok. 9 tysięcy. Również wpłynęło ok. 100 wniosków od użytkowników stawów i jezior.

CZYTAJ: * *Kumulacja przetargów. Przez wzrost cen na rynku budowlanym część inwestycji publicznych może nie powstać

W kolejnych dniach ARiMR będzie analizowała napływające wnioski składane w biurach powiatowych i będzie wypłacała pieniądze rolnikom. Została wyasygnowana kwota - 1,5 mld zł.

16 października z kolei rozpocznie się wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. To kwota zdecydowanie większa niż pomoc suszowa, bo w okresie 6 tygodni od tej daty do końca listopada rząd wypłaci ok. 11 mld zł rolnikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polscy rolnicy, rolnicy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2018

AsskickNie ma to jak pilnować elektoratu... gamonie rolnicy będą dalej pragmatycznie głosować na populistów z PIS i Dudę, którzy będą (oczywiście po drodze … Czytaj całość

19-09-2018

nikcjak by było tak łatwo na wsi, to wszyscy by tam siedzieli, a nie zmiatali do miasta i za granicę...

19-09-2018

LechO wyimaginowana Wspólnota płaci realne pieniążki. No to ruch w komisach i sklepach RTV i AGD znacząco wzrośnie. Darmozjady i miętowy rusza co im się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)