Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rolnicy otrzymają około 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat

10
Podziel się:

Od 16 października do końca listopada rolnicy otrzymają 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. "Tygodniowo będziemy przekazywali po ok. 2 mld zł" - dodał.

Rolnicy otrzymają około 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat
(Rafal Pozorski/REPORTER)

Od 16 października do końca listopada rolnicy otrzymają 11 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. To zapowiedź ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Ministerstwo ma przekazywać tygodniowo po ok. 2 mld zł - pisze portal sadyogrody.pl. Od 14 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników w sprawie odszkodowań za suszę i je analizuje.

Do 18 września wpłynęło tych wniosków ok. 9 tysięcy. Również wpłynęło ok. 100 wniosków od użytkowników stawów i jezior.

CZYTAJ: * *Kumulacja przetargów. Przez wzrost cen na rynku budowlanym część inwestycji publicznych może nie powstać

W kolejnych dniach ARiMR będzie analizowała napływające wnioski składane w biurach powiatowych i będzie wypłacała pieniądze rolnikom. Została wyasygnowana kwota - 1,5 mld zł.

16 października z kolei rozpocznie się wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. To kwota zdecydowanie większa niż pomoc suszowa, bo w okresie 6 tygodni od tej daty do końca listopada rząd wypłaci ok. 11 mld zł rolnikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Rolnicy są na...
6 lat temu
Dopłaty , albo sam zdobędziesz ? Rozleniwienie , a później napiętnowanie rozpasania rolników - metoda na zniszczenie . Mieszanie się w sprawy produkcji rolniczej mają na celu likwidację małych i średnich gospodarstw rolnych ( producentów zdrowej żywności ) . Zgodzisz się , już jesteś zakuty w kajdany NWO , w GMO i inne "dobrodziejstwa" toważyszące tej modernizacji . Nie zgodzisz się ?! to my poczekamy i w odpowiedniej chwili Cię dopadniemy . Bo taktyka myśliwego z "ambony" jest sposobem na niecierpliwych .
nikc
6 lat temu
jak by było tak łatwo na wsi, to wszyscy by tam siedzieli, a nie zmiatali do miasta i za granicę...
jacku
6 lat temu
A dla porównania Z VAT wyłudzano 60 mld rocznie
Lech
6 lat temu
O wyimaginowana Wspólnota płaci realne pieniążki. No to ruch w komisach i sklepach RTV i AGD znacząco wzrośnie. Darmozjady i miętowy rusza co im się należy.
Asskick
6 lat temu
Nie ma to jak pilnować elektoratu... gamonie rolnicy będą dalej pragmatycznie głosować na populistów z PIS i Dudę, którzy będą (oczywiście po drodze zabierając sporo) przekazywać rolnikom z UE. Ale UE jest wyimaginowana. Swej hipokryzji już nie widzą..