Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosati broni budżetu 2014. "Ta debata to demagogia"

0
Podziel się:

Szef sejmowej komisji finansów publicznych zarzucił opozycji, że podczas wczorajszej debaty nad planem przyszłorocznych wydatków, dominowała demagogia.

Rosati broni budżetu 2014. "Ta debata to demagogia"
(Jaroslaw Wojtalewicz/East News)

Szef sejmowej komisji finansów publicznych zarzucił opozycji, że jej poprawki do budżetu to przykład nieodpowiedzialności. Dariusz Rosati z PO stwierdził, że podczas wczorajszej debaty nad planem przyszłorocznych wydatków, dominowała demagogia.

Według niego, pomysły opozycji na zmiany w budżecie były nieprzemyślane i były przejawem politycznej propagandy. _ - Dlatego większość tych poprawek, ogromną większość tych poprawek zdecydowaliśmy się odrzucić _ - dodał poseł na antenie radiowej Jedynki.

Rosati zapewnił, że budżet jest oparty na bardzo konserwatywnych założeniach, które mogą być gorsze niż rzeczywiste osiągnięcia gospodarki w 2014 roku. Według posła, jest szansa, że ostateczne wykonanie budżetu będzie lepsze, niż zakładane.

Dodał, że dzięki przejęciu przez państwo części oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE, uda się zaoszczędzić około 15 mld złotych. Na te pieniądze składają się mniejsze koszty obsługi długu i większe wpływy do ZUS.

Jutro posłowie będą głosować nad przyszłorocznym budżetem.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)