Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skandal w Rosji. Miedwiediew broni się: "oskarżanie mnie o korupcję jest nieuczciwe

20
Podziel się
bDBhVrjF

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że oskarżanie go o korupcję jest "nonsensem" i że takie zarzuty są "umotywowane politycznie" i "nieuczciwe" - informuje agencja RIA Nowosti. W materiale wideo Aleksandr Nawalny zarzucił mu, że posiada on wiele luksusowych domów. Wielotysięczne protesty odbyły się w Moskwie i w Petersburgu.

Miedwiediew powiedział podczas wizyty w obwodzie tambowskim, że akcje protestacyjne i napaści na rząd organizują ci, którzy dążą do realizacji własnych celów politycznych. Dodał, że ludzie ci próbują pokazać, iż władza "źle się prowadzi", a oni sami są lepsi od wszystkich innych.

Reuters odnotowuje, że w niedawnym materiale wideo walczący z korupcją we władzach opozycjonista Aleksiej Nawalny zarzucił Miedwiediewowi, iż posiada on wiele luksusowych domów. Na portalu YouTube to nagranie obejrzano ponad 14 milionów razy. Wywołało ono falę niedawnych protestów w Rosji.

bDBhVrjH

26 marca tysiące ludzi przyszły w wielu miastach Rosji na demonstracje przeciwko korupcji zwołane przez Nawalnego. W stolicy Rosji policja zatrzymała ponad 1000 osób.

Uczestnicy protestów, które odbyły się w kilkudziesięciu miastach Rosji, żądali wyjaśnienia przez władze faktów, które Nawalny wraz ze swą Fundacją Walki z Korupcją (FBK) przedstawił w materiale śledczym na temat domniemanego ukrytego majątku Miedwiediewa. Chodzi o warte miliony dolarów obiekty w Rosji i za granicą, którymi - według FBK - rosyjski premier dysponuje poprzez sieć fundacji kierowanych przez powiązane z nim osoby.

Dzień po protestach Nawalny został skazany na 15 dni aresztu; zarzucono mu, że podczas zatrzymania stawiał opór funkcjonariuszom władzy.

bDBhVrki
Źródło:
KOMENTARZE
(20)
ola
4 lata temu
a co jest uczciwe, u tych dwóch z Moskwy ? jest cos dla nich uczciwe i prawdziwe ?
Psiogłowy
4 lata temu
a co może powiedzieć hochsztapler w białych rękawiczkach. całe szczęście kaprawe oczęta go zdradzają.
wj
4 lata temu
Czy te oczka mogą kłamać?! Toż bije z nich sama uczciwość!
bDBhVrkj
Dymitrij M.
4 lata temu
To jest nieuczucie oskarżanie mnie o korupcję. Przecież w Rossji wszyscy kradną i biorą w łapę.
xyz
4 lata temu
W Rosji korupcja była jest i będzie
...
Następna strona