Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Niemiecki polityk chce zniesienia sankcji na Rosję. Media piszą wprost: "Skandal"

128
Podziel się:

Dziennik "Die Welt" krytykuje w piątek szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela za zapowiedź poluzowania sankcji wobec Rosji niezależnie od realizacji porozumienia z Mińska. Autor komentarza zarzuca politykowi SPD sabotowanie stanowiska rządu i pisze o skandalu.

Putin korzysta na politycznym zamieszaniu w Niemczech.
Putin korzysta na politycznym zamieszaniu w Niemczech. (REUTERS)

Gabriel od dłuższego czasu daje o sobie znać za pomocą inicjatyw zmierzających do zmiękczenia zachodnich sankcji wobec Rosji - pisze autor komentarza Richard Herzinger. Szef niemieckiej dyplomacji opowiada się za stopniowym znoszeniem restrykcji, jako nagrody za nawet małe kompromisy, bez czekania na całkowitą realizację zobowiązań wynikających z porozumienia mińskiego - wyjaśnia komentator.

Gabriel - zaznacza Herzinger - stale relatywizował wspólne zachodnie stanowisko będące odpowiedzią na agresywną politykę Kremla. "Obecnie minister sprawia jednak wrażenie, jakby otwarcie chciał przejść na stronę rosyjskiego agresora" - podkreśla dziennikarz "Die Welt".

Gabriel staje się "bezkrytyczną tubą" propagandowego manewru prezydenta Rosji Władimira Putina, którego celem jest "destabilizacja i rozczłonkowanie" Ukrainy - ostrzega Herzinger. Jak wyjaśnia, szef niemieckiej dyplomacji chce nagrodzić "zatrutą propozycję" Putina dotyczącą misji ONZ na wschodniej Ukrainie.

Rzekoma gotowość mocarstwa, które okupuje obce terytorium, by "na razie nie strzelać do napadniętych", miałaby zgodnie z logiką Gabriela wystarczyć, by przywrócić "normalizację" w relacjach z tym państwem - pisze komentator.

* Majątek Władimira Putina. Oficjalnie zarabia 153 tys. dolarów rocznie *

Jego zdaniem propozycja Putina, by rozmieścić siły ONZ na linii rozgraniczającej wojska rządowe od separatystów, zmierza do międzynarodowego uznania rosyjskiej okupacji ukraińskiego terytorium.

Herzinger pisze, że celem Putina jest zepchnięcie Ukrainy, za pomocą propozycji nie do przyjęcia, do defensywy i obarczenie jej w ten sposób odpowiedzialnością za kryzys.

Komentator zwraca uwagę, że w końcowej fazie kampanii wyborczej politycy "prześcigają się w podlizywaniu się do Kremla". Przypomina niedawną wypowiedź szefa FDP Christiana Lindnera, by traktować aneksję Krymu jak "trwałe prowizorium".

Herzinger pisze, że decyzja Gerharda Schroedera o przyjęciu stanowiska w rosyjskim koncernie państwowym (Rosniefcie) "obniżyła barierę wstydu" w relacjach z rosyjską dyktaturą.

Komentator wyraża na zakończenie pogląd, że kanclerz Angela Merkel powinna zdymisjonować Gabriela, "wykazując w ten sposób na krótko przed wyborami siłę i determinację".

Z Berlina Jacek Lepiarz

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(128)
romano
7 lat temu
dobra polityka niemiec doprowadzila do zjednoczenia bez strzalu, nasza to robienie z obywateli miesa armatniego
romano
7 lat temu
bravo Gabriel tak nalezy prowadzic polityke ktora jest dobra dla niemiec
Ludwik
7 lat temu
Mówili, że jak Tramp wygra wybory w USA to będzie kumplował z Putinem. Teraz widać , że Niemcy się kumplują z Putinem. Może razem znowu chcą napaść na Polskę. Niemcy na czele UE się czepiają Polski i straszą nas sankcjami a Putinowi mordercy chcą sankcje znieść.
stary49
7 lat temu
pojdzie w slady swojego kolegi z partii, bylego kanclerza, gazprom juz trzyma stanowisko w zarzadzie dla niego, takie same sprzedajne elity jak nasze
Włodek
7 lat temu
Źródła Unii Europejskiej Żaden Jean Monnet, żaden Schumann, nie byli twórcami Wspólnoty Węgla i Stali EWG, Wspólnoty Europejskiej przekształconej w Unię Europejską. Pomysł Nowej Europy przedstawił jeden z bardziej inteligentnych hitlerowców Walter Schellenberg w rozmowie z Heinrichem Himmlerem w sierpniu 1942 roku w Rosji. Schellemberg przekonywał Himmlera do. podjęcia układów z aliantami , kiedy jeszcze Niemcy unoszą się na fali zwycięstw, Amerykanie nie przystąpili do wojny, ich przemysł nie pracuje na najwyższych obrotach wojennych, wojna nie poczyniła nieodwracalnych szkód. Przytacza słowa Pierre Lavala skierowane do Hitlera „ Mein Fuhrer prowadzi pan wielką wojnę by zbudować Wielką Europę, rzeczywiście trzeba zbudować Wielką Europę aby prowadzić wojnę”. Schellemberg kreśli obraz nowej Europy, opartej na dominacji nowych Niemiec w Nowej Europie. W pewnej chwili Himmler spoglądając na mapę upewnia się „Ale Polacy będą dla nas pracować?”, Schellemberg odpowiada „Musimy stworzyć taką Nową Europę, w której będą pracowali dla nas dobrowolnie, wszyscy musimy znaleźć się w tej samej łodzi a kto nie będzie chciał wiosłować ten utonie”. Europę w której Niemcy zbliżają do realizacji marzenia Bismarcka o niemieckim ekonomicznym imperium rozciągającym się od Centralnej Europy po wschodni basen Morza Śródziemnego”..... , Polska ma zostać dostarczycielem siły roboczej. Wszystko to znajduje się we wspomnieniach Schellemberga Brigadefűhrera SS, powstałych wkrótce po zakończeniu wojny.Traktat Węgla i Stali wszedł w życie 23 lipca 1952 otwierając Niemcom wrota, do dominacji gospodarczej a Schellemberg zmarł 31 marca 1952 roku co dowodzi, że wizja Wielkiej Europy powstała nie w głowie Schumanna tylko Brigadefűhrera SS Schellemberga. Hans Frank gubernatora GG, który w 1942 r. na Wawelu powiedział do swoich podwładnych, „ Polacy mają być tak biedni, żeby dobrowolnie wyjeżdżali na roboty do Niemiec bez łapanek”. Dzisiaj w III RP jego testament realizuje Targowica zmieniająca z szybkością światła swoje nazwy,Unia Demokratyczna, PO, SdRP, Nowoczesna, KOD, PSL itd. pod nadzorem Angeli. SMUTNE co.
...
Następna strona