Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja nowym turystycznym hitem? Wszystko dzięki słabemu rublowi

0
Podziel się:

Spadek wartości rubla w stosunku do głównych zachodnich walut sprawił, że liczba zagranicznych turystów, którzy zaplanowali letnie wakacje w Rosji, jest o 30 proc. wyższa niż rok temu - podał dziennik "Kommiersant".

Rosja nowym turystycznym hitem? Wszystko dzięki słabemu rublowi
(josef.stuefer / Flickr (CC BY 2.0))

W ujęciu liczbowym najwięcej rezerwacji na tegoroczny okres wakacyjny dokonali Niemcy. Jeśli chodzi o wzrost zainteresowania letnim urlopem w Rosji wśród niemieckich turystów w porównaniu z rokiem poprzednim, to liczba poczynionych przez nich rezerwacji zwiększyła się o 34,6 proc. - informuje "Kommiersant", powołując się na badanie przeprowadzone przez internetową wyszukiwarkę połączeń lotniczych i hoteli Momondo.

Jeszcze bardziej imponująco prezentują się dane dotyczące innych nacji. Zainteresowanie letnim wypoczynkiem w Rosji wśród turystów z Wielkiej Brytanii wzrosło o 143,9 proc. rdr, wśród Norwegów - o 127,9 proc., a wśród mieszkańców Izraela - o 55 proc.

Przybysze z zagranicy chcą zwiedzać w Rosji już nie tylko Moskwę i Petersburg, ale też inne miasta. Liczba turystów, którzy zarezerwowali pobyt w Jekaterynburgu, jest o 38,6 proc. wyższa niż rok temu. Aż o 99,5 proc. wzrosła liczba zainteresowanych wizytą w syberyjskim Irkucku.

Zwiększony popyt na podróże do Rosji w okresie letnim zauważyli również administratorzy internetowej wyszukiwarki lotów Skyscanner. Liczba zarezerwowanych przez obcokrajowców połączeń do portów lotniczych w Rosji na czerwiec 2016 r. jest obecnie o 35 proc. wyższa niż rok temu o tej porze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)