Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie władze nie chcą antykorupcyjnych demonstracji

52
Podziel się:

Rosyjskie władze nie godzą się na organizowanie antykorupcyjnych marszów i pikiet. Do zorganizowania akcji wymierzonej w skorumpowanych urzędników nawołuje lider opozycji Aleksiej Nawalny.

Rosyjskie władze nie chcą antykorupcyjnych demonstracji
(chany crystal/CC/Flickr)
bELoKgUR

Antykorupcyjne demonstracje miałyby się odbywać w niedzielę co najmniej w sześćdziesięciu miastach Rosji, w tym w Moskwie. Ogólnorosyjska akcja Nawalnego jest związana z opublikowanym przez niego raportem, dotyczącym majątku premiera Dmitrija Miedwiediewa.

Opozycyjny polityk, powołując się na liczne dokumenty, twierdzi, że szef rządu stworzył sieć korupcyjnych powiązań, dzięki której stał się posiadaczem pałaców, posiadłości ziemskich, winnic i luksusowych jachtów.

W niedzielę Aleksiej Nawalny zamierza zorganizować w Moskwie "antykorupcyjny marsz", w trakcie którego będzie się domagał zbadania zarzutów, stawianych Miedwiediewowi przez organy ścigania. Zgody na demonstrację nie wydały moskiewskie władze, a policja i prokuratura ostrzegły, że marsz będzie nielegalny i osoby biorące w nim udział mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

bELoKgUT

Opozycyjny polityk wezwał swoich zwolenników, aby podobne akcje przeprowadzili w innych miastach Rosji. Jak poinformowało radio Echo Moskwy, w większości przypadków lokalni urzędnicy nie wyrazili zgody na "antykorupcyjne marsze".

Najczęściej jako powód odmowy podawano bezpieczeństwo publiczne czy brak miejsca do zorganizowania akcji. Ponadto zarzucano organizatorom podejmowanie próby publicznego zniesławienia premiera. Wyjątkiem jest Nowosybirsk, gdzie opozycjoniści poskarżyli się na odmowę w sądzie i wygrali.

bELoKgVu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(52)
olo główny
5 lata temu
Państwo chcą zlikwidować?
Vista wio
5 lata temu
Rosja skorumpowana a Unia nie ??? He he he Unia to jeden wielki / OLBRZYMI ? skorumpowany dołek . Odrobiny rzetelnosci nie ma i dlatego Unia się sypie ! Włodarze po gimnazjum maja pachołków po studiach z Polski i nie wolno im się odzywać no chyba , ze maja powiedziec : tak , tak , atak , zgadzamy się na wszystko i na kolana jak kundelki prawdziwe. Inaczej było przez 8 lat ??
Oj lewniki
5 lata temu
A dla odmiany w Polsce demonstrują szKODniki Polski i chcą łapówek , złodziestwa , Aferzystów, kupowania wyroków i sprzedaż na Allegro , złodziei w sądach , bezrobocia, wyzysku , biedy ale SWOJEGO BOGACTWA ! Ale Polacy zmądrzeli na szczęście i te szajki łażące olewają .
bELoKgVv
rex
5 lata temu
ilu demonstrantów było w pochodach w całej Rosji , ILU MIESZKAŃCÓW MIESZKA W ROSJI .....JAKI % JEST NIE ZADOWOLONYCH Z WŁADZY ? To pewnie ci którzy popierali alkoholika Jelcyna , za którego okradać kraj było szybko i bezpiecznie - podobnie jak i za Tuska w Polsce
antyklerykał
5 lata temu
po przejęciu władzy przez PiS praktycznie codziennie są DEMONSTRACJE ANTYRZADOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona