Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
27.12.2016 19:37

Rosja uruchomiła gazociąg z Kraju Krasnodarskiego na Krym

Rosja uruchomiła we wtorek gazociąg z Kraju Krasnodarskiego na Krym, co według prezydenta Władimira Putina doprowadzi do wzrostu gospodarczego półwyspu. Moskwa zaanektowała Krym w 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ)

Rosja uruchomiła we wtorek 358,7-kilometrowy gazociąg z Kraju Krasnodarskiego na Krym, co według prezydenta Władimira Putina doprowadzi do wzrostu gospodarczego półwyspu.

Moskwa zaanektowała Krym w 2014 roku. Wówczas Ukraina, która wcześniej dostarczała gaz na Krym, wstrzymała dostawy, a mieszkańcy zostali bez niebieskiego paliwa.

Zaspokojenie potrzeb energetycznych Krymu było dla Moskwy nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza, że Krym nie ma połączenia lądowego z Rosją.

Po 2 latach udało się jednak uruchomić gazociąg. A wydarzeniu przyglądał się prezydent Władimir Putin podczas wideokonferencji. - Jest to kolejne ważne rozwiązanie dla długofalowego rozwoju Krymu - powiedział prezydent Rosji. I zapowiedział, że w najbliższych latach na Krymie zostaną zbudowane dwie elektrownie, które zaspokoją zapotrzebowanie mieszkańców półwyspu na energię elektryczną.

To nie wszystko, co Rosja robi, by zbliżyć się do Krymu. Buduje także most kolejowo-drogowy między Krymem a Krajem Krasnodarskim. 19-kilometrowy most będzie najdłuższym, jaki kiedykolwiek zbudowano w Rosji, i najdłuższym tego typu mostem w Europie. Póki co Rosja zmuszona jest zaopatrywać Krym drogą morską i powietrzną.

oprac. Monika Szafrańska

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2016

ipKobieto- Autonomiczna Republika Krymu po przeprowadzonym referendum wśród mieszkańców sama opowiedziała się za dołączeniem do Federacji Rosyjskiej. … Czytaj całość

27-12-2016

ipCzy barany zrozumiały, że to Ukraińcy terroryzują sąsiadów. Odcięcie gazu na Krym to przykład działania bandytów. Lepiej się śpi od.iptom?

27-12-2016

KrzysiekChwała Rosji, Krym coraz bardziej niezależny od pogrobowców UPA"

Rozwiń komentarze (12)