Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja zaostrza kurs wobec Ukrainy. Kolejne sankcje, kolejna lista osób bez wstępu

Rosja zaostrza kurs wobec Ukrainy. Premier Dimitrij Miedwiediew właśnie rozszerzył listę osób i firm objętych rosyjskimi sankcjami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)
To kolejna odsłona konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał we wtorek rozporządzenie o rozszerzeniu listy ukraińskich podmiotów objętych rosyjskimi sankcjami - informuje Polska Agencja Prasowa. Decyzję wyjaśnił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak wyjaśnia, "chodzi o ochronę rosyjskich interesów, firm i mieszkańców kraju".

Na czym polegają sankcje? Jak przypomina PAP, to na przykład zablokowanie w Rosji pieniędzy, papierów wartościowych i majątku osób i przedsiębiorstw znajdujących się na liście.

Od rozpoczęcia konfliktu Ukrainy i Rosji o Krym, Unia Europejska wprowadziła sankcje wobec Rosji.

Obecnie restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów, wprowadzone w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie, obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Tagi: rosyjskie sankcje, rosja, ukraina, konflikt o krym, stosunki rosja-ukraina, sankcje, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-12-2018

WertsCi sami ruscy mowili ze sankcje sa nieskuteczne i bezcelowe, teraz sami je nakladaja. Ruski to klamca jak zawsze.

25-12-2018

UPAdek jest bliskiMy też nie powinniśmy wpuszczać banderowców do kraju ale nasze durne władze chętnie z nimi obcują.

25-12-2018

ProPolakCiekawe czy Poroszence zarekwirują biznes? Obstawiam że nie bo to agent Putina który ma utrzymac Ukrainę w rozkładzie

Rozwiń komentarze (84)