Notowania

Rosjanie nie chcą już przyjeżdżać do Polski. Powód? Zbyt drogo

Rosjanie nie chcą już przyjeżdżać do Polski na zakupy. Powód? Niska wartość rubla, a więc drogie ceny przy kasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Zakupy w Polsce? Rosjanom już się nie opłacają (Fot: Lukasz Dejnarowicz)

Polskie służby celno-skarbowe zauważyły, że do Polski na zakupy przyjeżdża coraz mniej Rosjan – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej. Liczba przyjezdnych z obwodu kaliningradzkiego wyraźnie spadła.

Od początku roku do dziś Rosjanie przedstawili 177 tys. rachunków na kwotę 149 mln zł. Tyle pieniędzy zostawili w Polsce w ciągu niespełna dwunastu miesięcy. W ubiegłym roku zakuy były wyraźnie większe – blisko 201 tys. faktur na kwotę 198 mln zł.

"Nawet zakładając, że w okresie świątecznym i noworocznym wydadzą kolejne pieniądze, to poziomu z roku ubiegłego nie osiągniemy"- podkreśla Ryszard Chudy, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, w rozmowie z PAP.

Z danych celników wynika, że w tej chwili Rosjanie przyjeżdżają głównie po produkty żywnościowe oraz ubrania. Sporadycznie decydują się w Polsce na zakup sprzętu RTV i AGD. Powód spadku zainteresowania Polską jest prozaiczny: to kurs walut. Rosyjski rubel jest coraz mniej warty, a więc zakupy w Polsce stały się wyraźnie droższe.

Tagi: rosja, biznes, zakupy w polsce, gospodarka, waluty, rosyjski rubel, wartość rubla, wiadomości, wiadomości, wiadomości, pieniądze, pieniądze, pieniądze, pieniądze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-12-2018

BxjA jednak super nikt ich nie chce

25-12-2018

OkoNo to się PiS ucieszy. Przecież chcieli ten ruch z Rosją zupełnie zlikwidowac

25-12-2018

TrefniśTo po co mają takiego słabego rubelka?

Rozwiń komentarze (263)