Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rosjanie nie chcą już przyjeżdżać do Polski. Powód? Zbyt drogo

265
Podziel się:

Rosjanie nie chcą już przyjeżdżać do Polski na zakupy. Powód? Niska wartość rubla, a więc drogie ceny przy kasie.

Zakupy w Polsce? Rosjanom już się nie opłacają
Zakupy w Polsce? Rosjanom już się nie opłacają (Forum, Lukasz Dejnarowicz)
bEJcWMGd

Polskie służby celno-skarbowe zauważyły, że do Polski na zakupy przyjeżdża coraz mniej Rosjan – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej. Liczba przyjezdnych z obwodu kaliningradzkiego wyraźnie spadła.

Od początku roku do dziś Rosjanie przedstawili 177 tys. rachunków na kwotę 149 mln zł. Tyle pieniędzy zostawili w Polsce w ciągu niespełna dwunastu miesięcy. W ubiegłym roku zakuy były wyraźnie większe – blisko 201 tys. faktur na kwotę 198 mln zł.

bEJcWMGf

"Nawet zakładając, że w okresie świątecznym i noworocznym wydadzą kolejne pieniądze, to poziomu z roku ubiegłego nie osiągniemy"- podkreśla Ryszard Chudy, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, w rozmowie z PAP.

Z danych celników wynika, że w tej chwili Rosjanie przyjeżdżają głównie po produkty żywnościowe oraz ubrania. Sporadycznie decydują się w Polsce na zakup sprzętu RTV i AGD. Powód spadku zainteresowania Polską jest prozaiczny: to kurs walut. Rosyjski rubel jest coraz mniej warty, a więc zakupy w Polsce stały się wyraźnie droższe.

bEJcWMGG
KOMENTARZE
(265)
lova
rok temu
A ja myślałem, że nas nie lubią a im po prostu drogo.
oj biedaczki
2 lata temu
Jak w Polsce jest drogo, to znaczy że już praktycznie nigdzie ich nie stać, bo u nas żywność, przy zachowaniu dobrej jakości jest najtańsza.
dark
3 lata temu
dziwne tyle czołgów a rubel cienki jak polsilwer
bEJcWMGH
Janek
3 lata temu
Nie wiem kto pisał ten artykuł ale pojęcia to on nie ma. Niech pojedzie na granicę Gronowo-Mamonowo. Tam Rosjanie masowo jeżdżą a Polacy stoją. Może z tym w końcu by ktoś zrobił porządek.
KOT
3 lata temu
To win służb celnych, jak ich traktują na granicy. Rubel nie ma z tym nic wspólnego.
...
Następna strona