Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja chce rozmów o nowym porządku świata

0
Podziel się:

Rosja chce rozmów o nowym porządku świata.

Rosja chce rozmów o nowym porządku świata
(EAST NEWS)
bFeqzDSd

W Rosji numerem jeden pozostaje Władimir Putin. Według sondażu Centrum Lewady poparcie dla jego polityki wobec Ukrainy sięga w społeczeństwie rosyjskim 80 procent. Oficjalnie od wielu tygodniu Kreml odcina się od działań separatystów na wschodzie Ukrainy. Apeluje do Kijowa o podejmowanie działań zmierzających ku uspokojeniu sytuacji.

-_ Wysokie poparcie dla polityki prezydenta wobec Ukrainy widoczne w sondażach wśród Rosjan to splot działania propagandy i resentymentów imperialnych, w tym resentymentu wobec samej Ukrainy _ - uważa rosyjska politolog Tatiana Worożejkina.

- _ Skończyła się hegemonia USA, Rosja podniosła się z kolan _ - takie oświadczenie przekazał dziennikarzom agencji Ria Novosti zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Jewgienij Łukianow.

bFeqzDSf

W jego opinii konieczne jest uzgodnienie nowego porządku świata.Łukianow twierdzi, że Stany Zjednoczone nie chcą przyznać, iż ich kluczowa rola na świecie dobiega końca.

Rosyjski polityk przekonuje o konieczności zwołania światowego kongresu _ najważniejszych graczy _ i uzgodnienia _ nowych zasad gry _.

- _ Jeśli tego nie zrobimy, świat będzie coraz bardziej nieprzewidywalny i chaotyczny _ - cytuje wypowiedź Łukianowa agencja Ria Novosti. Rosyjski polityk podkreślił, że na międzynarodowej arenie pojawili się nowi gracze z Azji, a _ Rosja wreszcie podniosła się z kolan. _

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna na Ukrainie. Dzisiaj rozmowy w Berlinie Szefowie dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy ponownie będą próbować szukać rozwiązania kryzysu.
"Konieczne sankcje dla Rosji". Unia bezsilna? _ Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zakończył zawieszenie broni, którego w rzeczywistości nie było _- piszą niemieccy dziennikarze.
Korea Północna ponownie straszy rakietami Zaledwie w poniedziałek, Pjongjang apelował do Korei Południowej o pokój.
bFeqzDSl

_ _

bFeqzDSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)