Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja oskarża Ukrainę o utrudnianie pracy załogom Aerofłotu

0
Podziel się:

Według MSZ w Moskwie zagraża to bezpieczeństwu lotów, gdyż personel nie może należycie odpocząć. Kijów zaprzecza
oskarżeniom.

Rosja oskarża Ukrainę o utrudnianie pracy załogom Aerofłotu
(Arpingstone/public domain)

MSZ Rosji oskarżyło straż graniczną Ukrainy o to, że zabrania załogom linii Aerofłot opuszczania samolotów na ukraińskich lotniskach. Według MSZ w Moskwie zagraża to bezpieczeństwu lotów, gdyż personel nie może należycie odpocząć. Kijów zaprzecza oskarżeniom.

Rosyjskie ministerstwo oznajmiło w środę, że dwukrotnie złożyło w ambasadzie Ukrainy w Moskwie notę protestacyjną w tej sprawie. Wyraziło ocenę, że postępując tak, strona ukraińska łamie międzynarodowe konwencje i naraża ludzkie życie.

Rzecznik Państwowej Służby Granicznej Ukrainy Ołeh Słobodian zaprzeczył jednak, by istniała praktyka zakazywania załogom Aerofłotu opuszczania maszyn. Według niego jedynym przypadkiem, gdy nie wypuszczono członka załogi był incydent z 24 marca, gdy okazało się podczas kontroli paszportowej, że osoba ta ma zakaz wjazdu. Wtedy reszta załogi została również na pokładzie w geście solidarności.

Rosyjskie władze wcześniej skarżyły się na ukraińskich pograniczników, że na granicy zatrzymują mężczyzn z Rosji w obawie, że wjeżdżają oni na Ukrainę, by prowokować zamieszki.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina uszczelnia granice Ostatniej doby przez granicę nie przepuszczono 480 obywateli Federacji Rosyjskiej. Trzech z nich mogło być zaangażowanych w działalność ekstremistyczną na terytorium Ukrainy - poinformowała Straż Graniczna.
Tanie linie w Rosji? Rusza Dobrolot Pierwszy przewoźnik Rosji Aerofłot poinformował o otwarciu tanich linii lotniczych, które mają ruszyć w roku 2014 i mieć bilety do 40 procent tańsze niż tradycyjni przewoźnicy.
Żołnierze z Krymu wracają do Kijowa W nocy na Ukrainę przybyła pierwsza grupa wojskowych z Krymu. To 130 żołnierzy piechoty morskiej z Teodozji. Ich baza została szturmem zdobyta przez Rosjan.
Kongres potępił Moskwę za aneksję Krymu _ Pseudo konsultacje _ - stwierdza deklaracja - nie dawały żadnych podstaw do użycia wojska i zmiany granic pomiędzy Rosją a Ukrainą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)