Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja rozszerzyła sankcje przeciwko USA i Kanadzie

0
Podziel się:

- Sankcje, ogólnie rzecz biorąc, nie są naszą metodą, ale nieprzyjazne działania zmuszają nas do odpowiedzi - oświadczył rzecznik resortu spraw zagranicznych Aleksandr Łukaszewicz.

Rosja rozszerzyła sankcje przeciwko USA i Kanadzie
(Flickr/World Economic Forum)

Władze Rosji odpowiedziały na amerykańskie i kanadyjskie sankcje z kwietnia, rozszerzając listę przedstawicieli władz USA i Kanady, którzy mają zakaz wjazdu do Rosji. Nazwiska tych osób nie zostaną jednak ujawnione - poinformowało dziś MSZ w Moskwie.

_ Sankcje, ogólnie rzecz biorąc, nie są naszą metodą, ale nieprzyjazne działania zmuszają nas do odpowiedzi. Najnowsze sankcje wprowadzone przez Waszyngton i Ottawę nie są wyjątkiem _ - oświadczył rzecznik resortu spraw zagranicznych Aleksandr Łukaszewicz.

Dodał, że lista osób objętych sankcjami nie zostanie opublikowana, a ukarani nimi dowiedzą się o tym, _ gdy wystąpią o rosyjską wizę _.

W reakcji na politykę Rosji w związku z kryzysem ukraińskim 28 kwietnia Stany Zjednoczone, Unia Europejska i Kanada rozszerzyły sankcje wobec przedstawicieli władz i niektórych firm tego kraju. Wprowadzono zakazy wizowe i zamrożono aktywa.

30 kwietnia szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zapowiedział, że na razie Moskwa nie będzie podejmować działań odwetowych. Zastrzegł, że Rosja może zmienić zdanie w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja.

_ Nic nie będziemy robić, żadnych głupich posunięć. Chcemy dać naszym partnerom szansę na uspokojenie się _ - mówił wówczas Ławrow.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)