Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja usunie ekologiczne zniszczenia z ZSRR

0
Podziel się:

Rosja opracowała projekt likwidacji ekologicznych zniszczeń spowodowanych przedsięwzięciami realizowanymi na swoim terytorium w czasach ZSRR.

Rosja opracowała projekt likwidacji ekologicznych zniszczeń spowodowanych przedsięwzięciami realizowanymi na swoim terytorium w czasach ZSRR - informuje w piątek agencja ITAR-TASS.

Realizację projektu, opracowanego przez Federalną Służbę Nadzoru Ekologicznego, Technologicznego i Atomowego Rosji (Rostiechnadzor), zaplanowano na 25 lat. Ma on kosztować 250 mln dolarów, z czego 30 mln zostanie wyasygnowane z budżetu federalnego.

W ramach projektu ma powstać lista niekorzystnych ekologicznie inwestycji i zniszczonych terenów, ocena skutków zanieczyszczenia środowiska i plan jego likwidacji. Mają także zostać określeni winni zaniedbań.

"Firmy, które swą przeszłą działalnością spowodowały ogromne straty ekologiczne, nie są w stanie samodzielnie uporać się z tym problemem. Jeszcze więcej trudności wiąże się z zanieczyszczeniem przedsiębiorstw i terenów, których właściciela do tej pory nie ustalono. Teraz państwo w osobie Rostiechnadzoru bierze na siebie zadanie likwidacji ekologicznych zanieczyszczeń w przeszłości" - napisano w oświadczeniu Rostiechnadzoru.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)