Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja wstrzymuje wszelkie gazowe konsultacje z Ukrainą

0
Podziel się:

W poniedziałek Moskwa wstrzymała dostawy gazu dla Ukrainy, czekając na spłatę 4,5 miliarda dolarów długu.

Rosja wstrzymuje wszelkie gazowe konsultacje z Ukrainą
(PAP/EPA)

Taki warunek wznowienia rosyjsko-ukraińskich negocjacji gazowych stawia Moskwa. Mówił o tym na spotkaniu z dziennikarzami rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak.

Według ministra, w negocjacjach gazowych z Ukrainą nastąpiła przerwa. - _ Zastanowimy się nad wznowieniem rozmów, gdy dostaniemy pieniądze _ - cytuje wypowiedź ministra Nowaka agencja Interfax.

- _ Rosja do tej pory maksymalnie wykorzystała w trakcie negocjacji wszystkie możliwości zawarcia kompromisu, ale Ukraina odrzuciła nasze propozycje _ - tłumaczył w telewizji Rossija24 rosyjski minister.

W poniedziałek Moskwa wstrzymała dostawy gazu dla Ukrainy, czekając na spłatę 4,5 miliarda dolarów długu.

Rosyjska zapewnia, że tranzyt paliwa do krajów Unii Europejskiej odbywa się bez przeszkód.

Czytaj więcej w Money.pl
Jaceniuk: "Nie poddamy się bez walki!" Premier zwrócił uwagę, że Ukraina jest trzecim największym rynkiem zbytu dla rosyjskiego gazu._ Przed nami są tylko Niemcy i Turcja. _
Rosyjscy politycy chcą sankcji wobec Kijowa Przewodniczący komisji spraw zagranicznych uważa, że pora zakończyć rozmowy o partnerstwie i wprowadzić kary finansowe.
Rosja zakręca kurek Rosyjski gigant paliwowy spółka Gazprom zdecydowała się na dawno już zapowiadane kroki w stosunku do zadłużonej Ukrainy. Gazu dla Ukrainy nie będzie! W związku z fiaskiem rozmów trójstronnych pomiędzy Rosją, Unią Europejską i Ukrainą, Gazprom zdecydował się wstrzymać dostawy gazu dla Ukrainy. - Moskwa zakręciła kurek z gazem dla Ukrainy, przechodząc na system przedpłat za ...
Stany Zjednoczone apelują do Rosji. Powód? USA sądzą, że kompromis zaproponowany przez Komisję Europejską w sprawie cen gazu dla Ukrainy był "sprawiedliwy i rozsądny".
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)