Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja wycofała wojska z ukraińskiej granicy

0
Podziel się:

Poinformowały o tym służby prasowe rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Rosja wycofała wojska z ukraińskiej granicy
(PAP/EPA)

W ostatnich dniach rosyjscy żołnierze brali udział w manewrach zorganizowanych między innymi w Południowym Okręgu Wojskowym, graniczącym ze wschodnimi regionami Ukrainy.

Sztab okręgu znajduje się w Rostowie nad Donem. Stacjonujący w tym rejonie żołnierze ćwiczyli między innymi: marsz w trudnych warunkach, błyskawiczne przerzuty oddziałów oraz uczyli się, jak przetrwać na terenie przeciwnika. Rozkaz o rozpoczęciu manewrów wydał minister obrony Siergiej Szojgu, gdy w ubiegłym tygodniu ukraińska armia rozpoczęła operację antyterrorystyczną w okolicach Słowiańska.

_ - Jak tylko dowiedzieliśmy się, że ukraińskie władze zrezygnowały z wykorzystania regularnej armii przeciwko nieuzbrojonej ludności, natychmiast rosyjskie oddziały powróciły do koszar _- oświadczył Siergiej Szojgu w rozmowie z amerykańskim sekretarzem obrony Chuckiem Hagelem.

Manewry w Południowym Okręgu Wojskowym uznane zostały przez Kijów za rosyjską prowokację. Ukraińskie Ministerstwo Obrony twierdziło, że rosyjskie wojska ćwiczą zaledwie 2 kilometry od pasa granicznego.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)