Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja wzywa UE do potępienia ukraińskich faszystów

0
Podziel się:

Szef rosyjskiego MSZ wezwał kraje Unii Europejskiej do potępienia działań ukraińskich faszystów.

Rosja wzywa UE do potępienia ukraińskich faszystów
(PAP/EPA)

Siergiej Ławrow poruszył tę kwestię w rozmowie telefonicznej z prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem. Szwajcaria objęła właśnie przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Jak informuje rosyjskie MSZ - telefoniczna rozmowa Ławrowa i Burkhaltera poświęcona była sytuacji na Ukrainie. Szwajcarski prezydent chciał poznać opinię Moskwy na ten temat. Dowiedział się, że Rosja opowiada się za politycznym uregulowaniem konfliktu na Ukrainie, bez interwencji z zewnątrz i w ramach obowiązującego prawa.

Siergiej Ławrow zwrócił również uwagę prezydenta Szwajcarii na stosowanie przemocy przez faszyzującą młodzież ukraińską. Rosyjski dyplomata wyraził żal, że tego typu działania nie są jednoznacznie potępiane przez kraje Unii Europejskiej.

Wcześniej pełnomocnik rosyjskiego MSZ do spraw praw człowieka Konstantin Dołgow nazwał uczestników _ euromajdanu _ ekstremistami. W opinii Dołgowa Unia Europejska powinna poważniej traktować zagrożenia jakie niesie ukraiński nacjonalizm.

Czytaj więcej w Money.pl
Bitwa na ulicach Kijowa. Zakatowali opozycjonistę Pięciu demonstrantów nie żyje, mają rany postrzałowe. Nieznani sprawcy porwali aktywistę z Majdanu i śmiertelnie go pobili.
Moskwa też ma swój majdan Uczestnicy demonstracji przed ukraińska ambasadą podkreślali, że integracja z Unią Europejską gwarantuje cywilizowany rozwój.
Spotkanie ostatniej szansy. Tymoszenko apeluje W spotkaniu biorą udział trzej liderzy opozycji i przedstawiciele władz. Tymoszenko: _ Kategorycznie nie gódźcie się na poniżające propozycje władz _.
Pieniądze dla matki zabitego Białorusina W ramach akcji społecznej na Białorusi i w Warszawie zebrano 3 tys. dol. - poinformował jeden z inicjatorów zbiórki Andrej Stryżak.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)