Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja zwiększyła eksport gazu ziemnego

0
Podziel się:

W okresie od stycznia do maja 2013 roku eksport gazu z Rosji wzrósł o 7,5 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Rosja zwiększyła eksport gazu ziemnego
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

W okresie od stycznia do maja 2013 roku eksport gazu z Rosji wzrósł o 7,5 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Według danych rosyjskiej Federalnej Służby Celnej w ciągu pięciu miesięcy tego roku eksport gazu ziemnego do krajów spoza obszaru b. ZSRR wzrósł o 7,5 proc. do 56,5 mld m sześciennych.

W tym okresie eksport gazu do krajów wchodzących w skład Wspólnoty Niepodległych Państw spadł o 12 proc. do 23,5 mld m sześć. Łącznie Rosjanie wyeksportowali 80 mld m sześć. paliwa o wartości 27,588 mld dolarów.

Jak zaznacza CDU TEK (Centralny Zarząd Kompleksu Paliwowo-Energetycznego Rosji) w okresie od stycznia do maja br. krajowe wydobycie gazu spadło o 0,5 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku i wyniosło 290,879 mld m sześciennych.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieurodzaj pomoże im więcej eksportować Eksperci tłumaczą, że odnowienie konkurencyjności rosyjskiej pszenicy jest związane ze spadkiem cen wewnętrznych na tle stabilnych cen eksportowych na pszenicę europejską.
Gruzja wznowi eksport do Rosji. To przełom? Rosja wprowadziła embargo na gruzińskie produkty w 2006 roku tłumacząc to niespełnianiem odpowiednich standardów.
Europa marznie. Padł rekord. Jaki? Dostawy rosyjskiego gazu do Europy są blisko dwa razy większe niż w rok temu. Wszystko z powodu mrozu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)