Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na krymie
03.03.2014 21:56

Rosjanie atakują ukraińskich pograniczników

Uzbrojeni i zamaskowani napastnicy wspierani przez rosyjskich żołnierzy, zajęli punkt oddziału straży granicznej Ukrainy w kluczowym miejscu na Krymie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Uzbrojeni osobnicy zajęli miejsce dyslokacji oddziału straży granicznej Ukrainy w Kerczu, nad Cieśniną Kerczeńską oddzielającą Rosję od Krymu - poinformowała ukraińska Państwowa Straż Graniczna.

_ O godz. 19.15 na promowe przejście graniczne Krym-Kubań (w Kerczu) przypłynął prom Ejsk. Podczas kontroli granicznej dwóch mikrobusów stwierdzono obecność siedmiu osób uzbrojonych w broń automatyczną i pistolety _ - podała służba prasowa straży granicznej.

Oprócz tego na następnym promie, _ Nikołaj Aksienienko _, na ten sam punkt graniczny przybyły trzy ciężarówki Kamaz również z uzbrojonymi ludźmi.

Podczas kontroli okazało się, że ludzie ci nie mają zezwolenia na wwóz broni palnej. Jednakże wraz z przyjazdem wspomnianych pojazdów na punkt graniczny od strony Ukrainy wdarło się 10 żołnierzy Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej z automatami i pistoletami maszynowymi i zajęli pozycje. Wtedy pojazdy wjechały na teren Ukrainy - informuje straż graniczna.

Następnie uzbrojeni mężczyźni z użyciem siły zajęli miejsce dyslokacji oddziału straży granicznej Ukrainy w Kerczu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na krymie, krym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz