Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosnieft dostał propozycję od Aleksandra Łukaszenki

0
Podziel się:

Szef białoruskiego państwa nie widzi także przeszkód w dostawach gotowych produktów również z Białorusi do Rosji.

Rosnieft dostał propozycję od Aleksandra Łukaszenki
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFengpsl

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka zwrócił się do prezesa rosyjskiej spółki naftowej Rosnieft Igora Seczina z propozycją zwiększenia dostaw ropy do białoruskich rafinerii - podał rosyjski portal informacyjny Neftegaz.ru.

Szef białoruskiego państwa nie widzi także przeszkód w dostawach gotowych produktów naftowych z Białorusi do Rosji. Jak powiedział Aleksander Łukaszenka, trzeba tylko dojść do porozumienia w tym temacie. Ponadto białoruski prezydent zaproponował stronie rosyjskiej udział w realizacji projektów w branży chemicznej. Wspomniał m.in. o możliwości współpracy przy produkcji nawozów azotowych.

Rosyjska spółka naftowa Rosnieft jest aktywnym partnerem Białorusinów. Dostarcza około 50 proc. ropy przetwarzanej przez białoruskie rafinerie. Igor Seczin zapowiedział, że Rosnieft jest gotowy do realizacji rosyjsko-białoruskich projektów długoterminowych.

bFengpsn

Wcześniej rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak informował, że do 15 czerwca tego roku Rosja i Białoruś mogą się porozumieć w sprawie wielkości dostaw ropy w całym 2013 roku.

Czytaj więcej o sytuacji na Białorusi w Money.pl
Białoruś jest na celowniku dział zimnej wojny _ Cudzej ziemi nie potrzebujemy, ale swojej będziemy bronić jak źrenicy oka, nauczeni doświadczeniem minionych pokoleń i współczesnymi tragicznymi wydarzeniami. _
Łukaszenka marzy o atomie. Uda mu się? W jego ocenie rozgrywa się konkurencyjna walka i nasza piąta kolumna jest nastawiana do boju przeciwko
Jedna trzecia kraju w czynie społecznym Uczestnicy sobotniego czynu społecznego wykonali prace wartości 50,5 mld rubli białoruskich (równowartość 18,3 mln zł).
bFengpsO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)