Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rostowski: Będą stopniowe, ale stanowcze reformy

0
Podziel się:

Czekają nas stopniowe, ale stanowcze reformy, które przedstawi premier - zapowiedział Jacek Rostowski.

Rostowski: Będą stopniowe, ale stanowcze reformy
(kprm.gov.pl)

_ Czekają nas stopniowe, ale stanowcze reformy, które przedstawi premier Donald Tusk w swoim expose _ - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że sam jest przeciwnikiem terapii szokowej.

_ - Odrzucam filozofię terapii szokowej. To, co wynika z tych wyborów parlamentarnych, to że mamy dojrzałą demokrację, w której rząd, który przeprowadza reformy, może być ponownie wybrany. Może także reformy rozłożyć na dwie kadencje i na poszczególne lata _ - powiedział Rostowski w TVN 24.

Pytany o to, jakie reformy zaproponuje rząd odpowiedział: _ - Ta druga kadencja musi być kadencją zasadniczych reform - stopniowych, ale stanowczych _ - wyjaśnił. Dodał, że jakie to będą reformy, dowiemy się z expose premiera.

_ - Mówię o reformach strukturalnych, o reformach, które wzmocnią polską gospodarkę w średnim i długim okresie. Reformach, dzięki którym będziemy budowali siłę polskiej gospodarki nie tylko natychmiast, ale także po 2015 i 2020 r. _ - mówił.

W odpowiedzi na pytanie, _ z kim te reformy _ Rostowski powiedział, że bardzo się cieszy, iż _ mamy dużą grupę partii, duży zestaw partii, które - wydaje się - są proreformatorskie w tym Sejmie _.

Zdaniem ministra, spodziewane zmiany w SLD doprowadzą do tego, że pokaże się bardziej proreformatorskie oblicze tej partii. _ Szczególnie w tak niebezpiecznych warunkach na świecie, stabilność i kontynuacja są wartościami samymi w sobie _ - podsumował.

Reformy kraju w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t160790.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/financial;times;mobilizuje;tuska,145,0,932753.html) Agencje ratingowe już ostrzą pazury na Tuska Po wyborczym zwycięstwie rząd Donalda Tuska będzie pod większą presją ze strony zagranicznych inwestorów i agencji ratingowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rostowskiemu;nie;udalo;sie;wprowadzic;waznych;reform,224,0,924128.html) Orłowski: Rostowski mógł zrobić więcej Ekonomista uważa, że największe porażka ministra Rostowskiego to brak reform finansów publicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wszyskie;obietnice;pis;i;sld;kosztuja;odpowiednio;23;i;35;mld;zl,93,0,922717.html) Zagłosujesz na PiS - koszt 23 miliardy złotych. Na SLD - 35 Wyliczenia dotyczące wprowadzenia propozycji wyborczych przedstawił minister finansów Jacek Rostowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)