Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rostowski bierze pod lupę ministrów

0
Podziel się:

Każdy resort musi udowodnić, że planowane wydatki są niezbędne. Ministrowie dostali 10 dni na przygotowanie szczegółowych ankiet.

Rostowski bierze pod lupę ministrów
(kprm.gov.pl)

Minister finansów Jacek Rostowski chce, aby resorty udowodniły rządowi, że każda złotówka z 301 miliardów złotych wydatków budżetowych ma swoje uzasadnienie._ Dziennik Gazeta Prawna _ zauważa, że nigdy dotąd żaden z rządów nie przeprowadził tak obszernego audytu. A już na pewno nie w tak ekspresowym tempie.

Dane z ankiety mają być wykorzystane przy pisaniu ustawy wprowadzającej algorytm ograniczający wydatki. Resort finansów chce dokładnie wiedzieć ile jest tak zwanych wydatków faktycznie sztywnych, to znaczy takich, których na pewno nie da się ograniczyć regułą.

Źródło: Money.pl na podstawie danych z Ministerstwa Finansów

_ Dziennik _wyjaśnia, że gra idzie o co najmniej 12 miliardów złotych, bo tyle ma dać do 2012 roku wprowadzenie reguły ograniczającej wydatki budżetowe.

Raporty Money.pl
*Za dziurę w budżecie zapłacimy miliardy odsetek * Każdy miliard złotych deficytu w państwowej kasie kosztuje podatników ponad 260 milionów złotych. Cała dziura w budżecie na 2009 rok będzie kosztować 7,1 miliarda złotych. Spłacimy ją dopiero w 2029 roku.
*Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? * Odkładanie w ZUS wciąż opłaca się bardziej, niż w najlepszym funduszu ) emerytalnym - wynika z analizy Money.pl.Jolanta Fedak, szefowa resortu pracy chce zabrać OFE część składek i zostawić pieniądze na koncie państwowego ubezpieczyciela.
*Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać * W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł. Mimo rosnących wpływów z naszych składek. Tylko w tym roku budżetowe dopłaty do ZUS i KRUS sięgną 80 miliardów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)