Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys ekonomiczny
23.03.2013 16:24

Rostowski o kryzysie: "Polska jest bezpieczna"

- Dla bezpieczeństwa Polski musimy postawić tamę politycznym hochsztaplerom i fanatykom - grzmiał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

*Jacek Rostowski o światowym kryzysie gospodarczym podczas Rady Krajowej PO. Wicepremier i minister finansów zapewniał, że Polska jest bezpieczna w obliczu drugiego etapu światowego kryzysu. *

_ - Ten drugi etap to opóźniony skutek błędnej polityki gospodarczej strefy euro w ciągu ostatnich trzech lat. Jednak od połowy ubiegłego roku nastąpił przełom w tej polityce. Europejski Bank Centralny zadeklarował, że zapewni integralność strefy euro. Podjęto także decyzję, że Grecja pozostanie w strefie euro za wszelką cenę _ - przekonywał Rostowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

Źródło: IAR

To pozwoliło ustabilizować sytuację w Europie którą, zdaniem Rostowskiego, nie zachwieją ostatnie wydarzenia na Cyprze. Minister podkreślił, że Polska jest jednym z czterech państw, które zdołały w zeszłym roku zredukować zadłużenie o własnych siłach. Było to chwilami bolesne, ale Polska jest teraz, zdaniem Rostowskiego, bezpieczna. Minister dodał, że choć udało się ochronić kraj przed kryzysem, to nie zdołaliśmy uniknąć spowolnienia gospodarczego.

_ - Dzięki naszym działaniom Polska jest przygotowana na obecne, trudne czasy. Dzięki naszym działaniom Polska jest bezpieczna. Gdybyśmy poszli drogą proponowaną przez opozycję, wydając dziesiątki miliardów złotych, na które Polski nie stać, tworząc gigantyczną piramidę długu publicznego, to kryzys by już dawno pochłonął i nasz kraj. Dlatego to dla bezpieczeństwa Polski musimy postawić tamę politycznym hochsztaplerom i fanatykom _ - przekonywał Rostowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JACKA ROSTOWSKIEGO:

Źródło: IAR

Zdaniem Rostowskiego, obecnie najważniejsze jest szybkie uruchomienie środków europejskich i zwiększenie innowacyjności gospodarki. Ważne jest też dalsze obniżanie stóp procentowych, aby przedsiębiorcy mogli tanio zaciągać kredyty. Rostowski podkreślił, że takie działania pozwolą ograniczyć skutki spowolnienia gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Łotwa stanie się "drugim Cyprem"? Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska ostrzegły Rygę przed praniem brudnych pieniędzy.
Gospodarczy boom? Rozpoznasz go po slipkach Amerykanie opierają prognozy gospodarcze na długości spódnic i figurze modelek Playboya, w Wielkiej Brytanii natomiast zaczęto wróżyć z koloru męskiej bielizny.
Barroso: Potrzebne są zdecydowane działania Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier Włoch Mario Monti potwierdzili w Brukseli konieczność podjęcia we Włoszech dalszych reform.
Tagi: kryzys ekonomiczny, jacek rostowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz