Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rostowski: Rozmowy ws. VAT zakończyły...

0
Podziel się:

- Państwo wszystkiego się dowiecie w expose premiera - powiedział minister.

Rostowski: Rozmowy ws. VAT zakończyły...
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Minister finansów Jacek Rostowski, pytany przez dziennikarzy o wczorajszą rozmowę z premierem Tuskiem i wicepremierem Pawlakiem ws. VAT, odpowiedział: zakończyła się _ dobrze _. Nie ujawnił jednak szczegółów.

_ - Państwo wszystkiego się dowiecie w expose premiera. Jak państwo wiecie, bardzo dobrze nam się w koalicji współpracuje. Mamy potrzebę właśnie takich ważnych i intensywnych rozmów koalicyjnych. Myślę, że przekonujemy się nawzajem _ - powiedział minister. Dodał, że jak zawsze w takich dyskusjach końcowy efekt jest lepszy niż ten, który byłby efektem przyjęcia propozycji jednej albo drugiej strony.

Czwartkowe spotkanie premiera Donalda Tuska z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem oraz ministrem finansów Jackiem Rostowskim dotyczyło rozliczeń VAT. Trwało ok. półtorej godziny. Po spotkaniu nie wydano oficjalnego komunikatu.

Wieczorem, już po spotkaniu, rzecznik PSL Krzysztof Kosiński, pytany o spotkanie, powiedział PAP: _ Rozmowy były rzeczowe i będą kontynuowane _.

Spotkanie dotyczyło proponowanych przez Pawlaka rozliczeń VAT tzw. metodą kasową, która przewiduje, że podatek odprowadza się dopiero wtedy, gdy kontrahent zapłaci fakturę, nie później jednak niż 90 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi. Na temat tych propozycji Pawlak i Rostowski rozmawiali też w czwartek przed południem.

Propozycja zmian w rozliczeniu podatku VAT znajduje się w przygotowanych przez resort gospodarki założeniach do ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych. Ludowcy przekonują, że dziś mamy tylko _ pozornie kasowy _ VAT, bo jeśli płatnik nie otrzyma zapłaty za fakturę po 90 dniach, to i tak musi zapłacić podatek. Rozszerzenia metody kasowej VAT chce też Ruch Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak będzie negocjował z Rostowskim Wicepremier wystosował zaproszenia do wszystkich partii, by omówić możliwość współpracy w sprawach gospodarczych. Na pierwszy ogień idzie koalicjant.
Jacek Rostowski chce inaczej liczyć dług publiczny. Będzie mniejszy? Według rządu wprowadzenie tych zmian spowoduje, że nie będzie potrzeby podwyższania podatku VAT.
Reklamówka PSL w sieci: Ponury Rostowski Ludowcy uderzają przez Facebook. Uśmiechnięty Pawlak przyjacielem przedsiębiorców płacących VAT?
vat
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)