Notowania

papież
10.08.2013 07:50

Rosyjski aktor gra Jana Pawła II we włoskim filmie

Film powstał na motywach książki Era santo, era uomo. Il volto privato di papa Wojtyla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

W Rzymie nakręcono zdjęcia do włoskiego filmu o papieżu Janie Pawle II, którego gra znany rosyjski aktor Aleksiej Guskow. Reżyserem filmu, który powstaje w wersji anglojęzycznej, jest Włoch Andrea Porporati - pisze agencja ITAR-TASS.

Film powstał na motywach książki _ Era santo, era uomo. Il volto privato di papa Wojtyla _ (_ Święty i człowiek. Prywatne życie papieża Wojtyły _) Lino Zaniego, który był osobistym instruktorem narciarskim papieża.

ITAR-TASS pisze, że poznali się w roku 1984 podczas pierwszych wakacji Jana Pawła II w alpejskim masywie Adamello, a ich przyjaźń trwała 20 lat.

_ - Największe wrażenie zrobiła na mnie modlitwa papieża na szczycie, chciał być bliżej Boga i pozostawać z nim sam na sam _ - powiedział agencji ITAR-TASS obecny na planie filmowym Lino Zani. _ Choroba bardzo go odmieniła, zawsze był bardzo wysportowany, lubił się wspinać, jego silny duch pomagał radzić sobie z chorobą _ - dodał Zani. W filmie gra go włoski aktor Giorgio Pasotti, który ustawicznie konsultuje się z Zanim przed każdą sceną.

Film, jaki pisze rosyjska agencja, jest przeznaczony dla kina i dla telewizji. Aktor Aleksiej Guskow powiedział, że udaje mu się zagrać nową rolę co 5-7 lat, ale ta _ jest nadzwyczajnym darem _.

Film już sprzedano do wielu krajów, w tym do Polski, Brazylii i Portugalii. Obraz ma wejść na ekrany przed grudniem, przed kanonizacją Jana Pawła II, którą już zapowiedział papież Franciszek - pisze ITAR-TASS.

Według najnowszych informacji rozważanymi datami kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII są: 24 listopada bieżącego lub 27 kwietnia 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek za kanonizacją Jana Pawła II Zgodnie z decyzją papieża obaj błogosławieni zostaną ogłoszeni świętymi w czasie jednej ceremonii. Jej data zostanie wyznaczona na konsystorzu.
Strzelił do papieża. Zabrzmiał dzwon Zygmunta Rannego papieża przewieziono natychmiast do kliniki Gemelli i poddano kilkugodzinnej operacji.
Sprawdź, czego papież życzył dziś Polakom Papież Franciszek pamiętał o przypadającej dziś 2. rocznicy beatyfikacji Jan Pawła II. Mówił o tym w czasie audiencji generalnej do obecnych na niej Polaków.
Tagi: papież, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz