Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rozejm na ukrainie
23.02.2014 19:24

Rozejm na Ukrainie. Mocne słowa ambasadora w Polsce

- Nikt nie uniknie odpowiedzialności za to, co zrobił - mówi Markijan Malski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

_ __ - Przed deputowanymi ukraińskiej Rady Najwyższej stoi teraz wiele wyzwań - _uważa ambasador Ukrainy w Polsce, Markijan Malski. _ - Nikt nie uniknie odpowiedzialności za to, co zrobił _.

Dyplomata tłumaczy, że politycy muszą między innymi nadać nowy kształt ukraińskiemu rządowi, a także nie dopuścić do podziału kraju. Ambasador był też pytany przez dziennikarzy, czy prezydent Wiktor Janukowycz zostanie rozliczony za swoje zbrodnie.

_ - Nikt w tym życiu, a szczególnie w warunkach dzisiejszych, społeczeństwa informacyjnego, nie uniknie odpowiedzialności za to, co robi - _ mówi Malski.

Dyplomata wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie w Kijowie zostanie utworzony nowy rząd. Poinformował też, że skierował do pozostałych ambasadorów ukraińskich na świecie oświadczenie, dotyczące współpracy z ukraińskim parlamentem:

POSŁUCHAJ AMBASADORA UKRAINY:

Malski podziękował też Polsce za wsparcie Ukrainy w jej w proeuropejskich dążeniach, a także za pomoc humanitarną, która w ostatnim czasie dociera do Kijowa:

POSŁUCHAJ AMBASADORA UKRAINY:

Z postawy ambasadora Malskiego było jednak niezadowolonych wielu uczestników manifestacji dla europejskich aspiracji Ukrainy. Gdy ambasador wyszedł do nich, został wygwizdany. Rozległy się okrzyki _ precz z Warszawy _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rozejm na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz