Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.04.2005 12:04

Rozpoczął się następny proces głównych bohaterów afery FOZZ

Przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli rozpoczął się dziś proces Grzegorza Żemka, Janiny Chim i 14 innych osób oskarżonych o wyłudzenia kredytów. Główni bohaterowie afery FOZZ wraz z innymi osobami odpowiadają między innymi za wyłudzenie z kilku banków około 90 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli rozpoczął się dziś proces Grzegorza Żemka, Janiny Chim i 14 innych osób oskarżonych o wyłudzenia kredytów.

Główni bohaterowie afery FOZZ wraz z innymi osobami odpowiadają między innymi za wyłudzenie z kilku banków około 90 milionów złotych.

Dwoje oskarżonych nie stawiło się w sądzie. Janina Chim nie została dowieziona na rozprawę z aresztu, natomiast inny z podsądnych jest w szpitalu.

Na początku rozprawy Grzegorz Żemek złożył wniosek o jej odroczenie w związku z apelacją w procesie FOZZ. Sąd na razie nie podjął w tej sprawie decyzji.

Grzegorzowi Żemkowi prokuratura zarzuca też założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą kredyty. Janina Chim odpowie zaś za działanie na szkodę spółek.

Żemka czeka również proces przed Sądem Rejonowym w Nisku za działanie na szkodę tamtejszych zakładów mięsnych, które zbankrutowały, gdy był szefem ich rady nadzorczej.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz