Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozwiązano struktury PO w Legnicy

0
Podziel się:

Do czasu powołania nowych struktur komisarzem PO w Legnicy będzie posłanka Ewa Drozd.

Rozwiązano struktury PO w Legnicy
(Reporter)

Zarząd dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej rozwiązał w struktury tej partii w Legnicy. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami w spółce Arleg, której większościowym udziałowcem jest samorząd województwa, a w jej władzach zasiadają działacze legnickiej PO.

Jak powiedział PAP przewodniczący dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz (na zdjęciu), do czasu powołania nowych struktur komisarzem PO w Legnicy będzie posłanka Ewa Drozd.

_ Decyzja o rozwiązaniu struktur ma związek z doniesieniami medialnymi o nieprawidłowościach w spółce Arleg, w której władzach zasiada czterech działaczy naszej partii _ - mówił Protasiewicz.

Dodał, że wokół sprawy spółki Arleg narosło wiele niejasności, a problem _ w doniesieniach medialnych pęcznieje _. _ Nie twierdzimy, że działacze z Legnicy są winni nieprawidłowości, nie usuwamy ich z partii. Oni walczą o wyjaśnienie tej sprawy i lepiej, aby nie wciągali PO w tę walkę. Stąd, po rozmowie z dotychczasowymi władzami PO w Legnicy, decyzja o rozwiązaniu struktur w tym mieście _ - podkreślił Protasiewicz.

Prezesem spółki Agencja Rozwoju Regionalnego _ Arleg _ jest wiceprzewodniczący legnickiej PO Jarosław Rabczenko, a dyrektorem zarządzającym poseł Robert Kropiwnicki (szef legnickich struktur PO). Według _ Gazety Wyborczej _ przetargi organizowane przez Arleg wygrywały firmy powiązane z tymi działaczami PO.

Większościowym udziałowcem spółki Arleg jest samorząd województwa dolnośląskiego. Spółka zajmuje się m.in. wspieraniem lokalnej przedsiębiorczości, w tym pośredniczy w programach pomocy finansowej dla firmy.

Rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Jarosław Perduta poinformował PAP, że po doniesieniach medialnych dotyczących nieprawidłowości w spółce Arleg, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski zarządził dodatkową kontrolę w spółce.

_ Wstępne ustalenia kontroli potwierdzają uchybienia w procedurach przetargowych oraz naruszenie przyjętych przez właściciela standardów, w szczególności w zakresie przejrzystości oraz bezstronności prowadzonych przez spółkę postępowań. Jednocześnie uzyskane informacje wskazują na konieczność podjęcia zdecydowanych działań naprawczych w spółce _ - podał Perduta.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)