Notowania

Przejdź na
media
20.09.2018 15:08

Ruch wraca do gry. Podpisał nowe umowy i znów będzie dostarczał prasę

Jeden z największych kolporterów w Polsce próbuje ratować się przed upadkiem. Ruch, choć wszedł w postępowanie restrukturyzacyjne, podpisał nowe umowy i wznowił dostawy prasy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Włodzimierz Wasyluk)
O problemach Ruchu pisaliśmy już w czerwcu

O tym, że nad Ruchem zbierają się czarne chmury, jako pierwszy informował money.pl. Agenci zarzucali wówczas spółce m.in. wyłudzanie pieniędzy i bezzasadne obcinanie wynagrodzeń. W odpowiedzi spółka zagroziłapotencjalnym informatorom procesami sądowymi, jeśli będą ujawniać niewygodne dla niej fakty.

Trzy miesiące później spółka zawnioskowała o przyspieszone postępowanie układowe. Musiała to zrobić, gdyż jeden z wydawców prasy złożył w sądzie wniosek o upadłośćRuchu. Nie trzeba było długo czekać na zrywanie kolejnych umów na dostawy prasy.

Zobacz też: Prasa dobrem luksusowym

Najnowsza informacja daje nadzieję Ruchowi na przetrwanie. Rzecznik prasowa spółki Joanna Dzwonkowska w oświadczeniu poinformowała o tym, że firma wznawia "regularne dostawy prasy" w oparciu o nowe umowy z największymi wydawnictwami – m.in. Agorą, ZPR Media, Burdą czy Inforem.

"Celem Ruch S.A. w restrukturyzacji jest zapewnienie klientom odpowiednich nadziałów dostosowanych do poziomów normalnej sprzedaży. Pozwoli to na bieżący dostęp czytelników do ulubionych tytułów" – czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, ruch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2018

Waldek 14lJak PIS wszedł do RUCHU, to wszystko pada, gdzie tylko Kolesiów wsadzą.

20-09-2018

Ania z Polskie-Ogloszenia.PLI komu szkodzi Ruch ? Wykonczyli firme a powinno byc takich firm tysiace w Polsce.. Spokojnie moglo by byc ze 100-200 tysiecy kioskow. A to miliony … Czytaj całość

20-09-2018

wojoKto czyta jeszcze papierową prasę? To jest pomysł RUCH na wyjście z kryzysu? Ma przyszłość, nie ma co.

Rozwiń komentarze (10)