Notowania

koleje w polsce
22.01.2014 22:33

Ruch pociągów elektrycznych między Poznaniem a Ostrowem wznowiony

Kolejarze cały czas walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w jego wyniku awariami trakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Wojtasik)

Kolejarze wznowili ruch pociągów elektrycznych między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim - poinformował Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Od poniedziałku ruch był poważnie utrudniony wskutek oblodzenia trakcji elektrycznej.

Cały czas z wykorzystaniem lokomotyw spalinowych odbywa się ruch z Ostrowa w stronę Wrocławia. W stronę Łodzi lokomotywy spalinowe przeciągają składy między Ostrowem a Sieradzem.

- _ Obecnie między Poznaniem a Ostrowem Wielkopolskim wszystkie kursujące dziś pociągi są już ciągnięte przez lokomotywy elektryczne. Jeszcze nie ma pełnego składu rozkładowego pociągów, część składów w środę zostało odwołanych _ - podał Wolny.

W okolicy węzła Ostrów Wielkopolski ruch pociągów odbywał się z poważnymi problemami od poniedziałku. Kolejarze cały czas walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w jego wyniku awariami trakcji.

W celu utrzymania przepustowości szlaków, na których wystąpiły ograniczenia w kursowaniu pociągów, w środę odwołano 18 pociągów regionalnych na całej ich trasie oraz pięć pociągów w części trasy. W 12 przypadkach wprowadzono komunikację zastępczą.

Zmniejszają się utrudnienia na liniach kolejowych. Kolejarze usunęli oblodzenie sieci trakcyjnej na 420 km. Pociągi elektryczne wróciły na odcinki linii Skarżysko Kamienna - Stalowa Wola Rozwadów. Popołudniu przywrócono pełną przejezdność na szlaku Zduńska Wola - Sieradz - poinformowały PKP-PLK w wieczornym komunikacie.

_ Dzisiaj na prawie 4000 pociągów pasażerskich uruchomionych do godz. 20.00 opóźnienia powyżej 60 minut miały 42 składy (20 dalekobieżne i 22 regionalne), to około 1 proc. dzisiejszych połączeń. W celu utrzymania przepustowości szlaków, na których wystąpiły ograniczenia w wyniku oblodzenia sieci 6 pociągów dalekobieżnych PKP Intercity na odcinku Poznań - Katowice/Wrocław pojechało okrężnie przez Rawicz, Leszno. Zmiana trasy nie wpłynęła na czas przejazdu tych pociągów. Na pominiętych odcinkach uruchomiona jest autobusowa komunikacja zastępcza. Tymczasowa organizacja ruchu zostanie utrzymana również jutro _ - zapowiada komunikat.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: koleje w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz