Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rusza budowa międzynarodowej sieci stacji ładowania ogniw wodorowych

0
Podziel się:

W Londynie zainaugurowano międzynarodowy projekt, który przewiduje budowę stacji ładowania ogniw wodorowych w sześciu krajach Unii Europejskiej.

Rusza budowa międzynarodowej sieci stacji ładowania ogniw wodorowych
(TheNickster/CC/Flickr)
bELhqmyJ

W londyńskim ratuszu zainaugurowano międzynarodowy projekt, który przewiduje budowę stacji ładowania ogniw wodorowych w sześciu krajach Unii Europejskiej.

W projekcie uczestniczą m.in. koncerny motoryzacyjne: BMW, Daimler, Honda, Hyundai i Toyota, a także dostawcy paliwa wodorowego Air Products, Copenhagen Hydrogen Network, ITM Power, Linde czy OMV.

Projekt przewiduje budowę stacji ładowania ogniw wodorowych w Danii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Włoszech oraz Wielkiej Brytanii.

bELhqmyL

Pierwsze stacje mają zacząć działać w 2015 roku. W tej chwili poszukiwane są lokalizacje pod trzy stacje w Londynie i po jednej w duńskich miastach Aarhus i Odense oraz w austriackim Innsbrucku.

Jednocześnie producenci samochodów zadeklarowali gotowość dostarczenia 110 samochodów zasilanych wodorem do kilku europejskich miast: Bolzano, Kopenhagi, Innsbrucku, Londynu, Monachium i Stuttgartu. Zapowiedzieli też wprowadzenie do sprzedaży na europejskich rynkach modeli aut zasilanych wodorem, do czasu uruchomienia pierwszych stacji zasilania ogniw.

Cały projekt ma kosztować 31 mln funtów. W Londynie za budowę trzech pierwszych stacji ładowania odpowiedzialna będzie firma ITM Power. Stacje zasilane będą odnawialną energią z sieci energetycznej.

Czytaj więcej w Money.pl

bELhqmyR
bELhqmzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)