Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair i odwołane loty. Jeszcze w środę rozpoczniemy wypłatę odszkodowań

2
Podziel się:
Ryanair i odwołane loty. Jeszcze w środę rozpoczniemy wypłatę odszkodowań
(pixabay.com)
bESjPSrp

Irlandzka linia lotnicza Ryanair jeszcze w środę rozpocznie wypłatę odszkodowań. Na razie dla pierwszych 63 tys. pasażerów, którym odwołała loty. Firma zapowiedziała, że dziś też zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach 175 tys. podróżnym.

"Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane - łącznie 315.000 osób - w poniedziałek 18 września otrzymali pocztą elektroniczną informacje o zmianach. Zaoferowano im loty zastępcze lub odszkodowania zgodnie z rozporządzeniem EU 261" - czytamy w środowym komunikacie Ryanaira.

Łącznie liczba osób, którym odwołano rejsy, to 390 tys.

bESjPSrr

"W środę, do końca dnia Ryanair zarezerwuje loty zastępcze we własnych samolotach dla 175.000 osób - ponad 55 proc. wszystkich, których loty anulowano" - czytamy. Ponadto, także w środę do końca dnia "rozpocznie się proces wypłaty pierwszych 63.000 odszkodowań (ponad 20 proc. wszystkich, którym loty anulowano)" - zaznaczono.

Zobacz także: Czy to dopiero początek kłopotów Ryanaira?

Jak dodano, "do końca tygodnia, a więc w ciągu sześciu dni od anulowania lotów, Ryanair przeanalizuje ponad 300.000 połączeń zastępczych i przedstawi je klientom, alternatywnie zaproponuje także wypłatę odszkodowania".

bESjPSrx

Irlandzka linia tłumaczy, że przyczyną odwołanych rejsów jest błędne zaplanowanie urlopów pilotów.

W poniedziałek władze linii przyznały, że spodziewają się wypłaty odszkodowań sięgających nawet 25 mln euro. W skali całej siatki połączeń odwołano ok. 2 tys. rejsów, co wpłynie na plany wyjazdowe nawet 400 tys. osób.

Z analizy PAP wynika, że Ryanair odwołał w ciągu kolejnych sześciu tygodni ponad 100 lotów z i do lotnisk w Polsce, co może być utrudnieniem dla ponad 19 tys. pasażerów. Według opublikowanej w poniedziałek na stronie Ryanaira listy odwołanych rejsów, w okresie od 18 września do 28 października firma nie zrealizuje 101 lotów z lub do niektórych polskich lotnisk. Odwołane rejsy to m.in. Londyn-Szczecin, Dublin-Kraków, Londyn-Rzeszów, Poznań-Londyn, Lublin-Londyn, Modlin-Bruksela czy Modlin-Londyn.

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego w środowym piśmie do Ryanaira wyraził "duże zaniepokojenie" w związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski.

bESjPSrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Po 400 euro
4 lata temu
25 mln euro na odszkodowania dla 63 tys pasazerow? Po 400 euro
rozczarowana
4 lata temu
Ryaner nie wyplaca odszkodowan. Ja juz czekam a raczej firma ktora walczy z nimi na jedno odszkodowanie za odwolany lot 10 miesiecy a na drugie odszkodowanie 6 miesiecy. I nic. Sa oszustami i tyle. Najlepiej oddawac sprawy odszkodowan w rece firm specjalizujacych sie w tej dziedzinie. Chyba ze ktos ma duzo czasu na pisanie i walke.