Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair przenosi się do Polski

14
Podziel się:

Ryanair będzie bardziej polski. Rejsy rozkładowe z naszego kraju zamierza realizować poprzez Ryanair Sun, polską spółkę założoną z myślą o obsłudze rynku czarterowego.

Ryanair w 2019 r. chce mieć ponad 20 samolotów - informuje "Puls Biznesu".
Ryanair w 2019 r. chce mieć ponad 20 samolotów - informuje "Puls Biznesu". (pixabay.com)
bEIRFqbp

Ryanair będzie bardziej polski. Jak pisze "Puls Biznesu", rejsy rozkładowe z naszego kraju zamierza realizować poprzez Ryanair Sun, polską spółkę założoną z myślą o obsłudze rynku czarterowego, która została założona w 2017 r., a pierwsze operacje zrealizowała w tym roku.

Przewoźnik chce realizować rozkładowe rejsy w ramach czarterowej spółki. W 2019 r. chce mieć ponad 20 samolotów - informuje "Puls Biznesu".

- Będziemy stopniowo przejmować operacje rozkładowe Ryanaira w Polsce. Każdy samolot trzeba będzie zarejestrować w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Na każdą maszynę przypada 10 pilotów i 20 pracowników kabinowych - powiedział "PB" prezes Ryanair Sun Michał Kaczmarzyk.

bEIRFqbr

W ubiegłym tygodniu wszystkie polskie załogi dowiedziały się o planowanych zmianach. Dla pilotów to dobra wiadomość, bo będą zarabiać tyle, ile dotychczas, ale zapłacą w Polsce niższe podatki.

Ryanair Sun w tym sezonie letnim przewiózł pierwszych pasażerów: turystów biur TUI i Grecos, łącznie około 650 tys. osób.

bEIRFqbx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIRFqbS
KOMENTARZE
(14)
Polak 1 sort
3 lata temu
Mniejsze podatki płaci się w Anglii niż w Polsce ale za to Polska piękniejszy i bardziej sielankowy kraj do życia ale z mniejszymi zarobkami. Coś za coś ....
zcx
3 lata temu
repolonizacja po pisowsku.
PiSowiec całk...
3 lata temu
Tadek-kitojadek, przeczytałeś artykuł? Samoloty latają czarterowo i na normalnych zasadach rynkowych. Samoloty Amber Gold latały po cenach dumpingowych na trasach krajowych. Jeśli nie widzisz różnicy, to jesteś mało rozgarnięty.
bEIRFqbT
tadek
3 lata temu
jakoś 20 samolotów ryanair nie zagraża lotowi a 4 samoloty amber gold według narracji pisowskiej miały zniszczyć polskiego przewoźnika, obłuda pisowska obnażona
Kunta Kinte
3 lata temu
Przyda nam się bankrut...