Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotniska
23.04.2010 08:00

Ryanair będzie zwracał pieniądze pasażerom

Chodzi o pasażerów, którym przepadły bilety w okresie zawieszenia lotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Chodzi o pasażerów, którym przepadły bilety w okresie zawieszenia lotów. Mimo początkowych sprzeciwów Ryanair zgodził się też pokryć im koszt innych wydatków poniesionych na skutek odwołania połączeń.

Jeszcze w środę dyrektor irlandzkich linii Michael O'Leary powiedział, że nie zapłaci pasażerom ani centa ponad pierwotną cenę biletu, mimo że wymagają tego przepisy Unii.Podobne stanowisko zajęły inne tanie linie British Midland.

Teraz O'Leary zgodził się pokryć _ rozsądne _ wydatki, poniesione przez zbłąkanych podróżnych, o ile przedstawią rachunki.

Na razie wiadomo na pewno, że ta zasada obejmie wszystkich pasażerów, którzy wykupili bilety w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Okaże się dopiero, czy o takie rekompensaty nie przyjdzie walczyc podróżnym z innych krajów, w tym z Polski, gdzie Ryanair ma rozbudowaną sieć połączeń.

Przystając na rekompensaty Michael O'Leary powiedział, że wydarzenia ostatniego tygodnia wskazują, jak krzywdzące i niekonkurencyjne są unijne przepisy obowiązujące linie lotnicze. Inni przewoźnicy - koleje, promy i linie autokarowe - mają obowiązek zwrotu jedynie cen biletów.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lotniska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz