Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rybiński odpowiada Kaczyńskiemu. Chodzi o debatę

Rybiński odpowiada Kaczyńskiemu. Chodzi o debatę

Fot. Maszewski/REPORTER

[aktualizacja 08:53]

- Jeśli tylko otrzymam zaproszenie do debaty gospodarczej to je przyjmę - zadeklarował profesor Krzysztof Rybiński. Debatę na temat programu gospodarczego dla Polski zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość.

Gość Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce powiedział, że taka debata na pewno jest potrzebna. - Jeżeli dowiem się jaka jest godzina spotkania i agenda i nie będzie to kolidowało z moimi obowiązkami jako rektora, to zawsze warto wziąć udział w mam nadzieję merytorycznej i głębokiej debacie - mówi.

Rektor uczelni Vistula jest zdania, że debata gospodarcza jest niezbędna ponieważ w przyszłym roku naszemu krajowi grozi recesja. - Na pewno poważne spowolnienie wzrostu, a na pewno recesja. To pokazuje, że zestaw działań, które podejmował rząd w ostatnich latach okazał się nieskuteczny. Dlatego trzeba porozmawiać o potrzebie szerszych działań - mówi.

Zdaniem profesora Krzysztofa Rybińskiego Polsce w przyszłym roku grozi także wzrost bezrobocia ponieważ rząd będzie prawdopodobnie redukował przerost zatrudnienia urzędników.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował, by 24 września odbyła się konferencja z udziałem 30 ekonomistów i przedstawił listę zaproszonych ekspertów.

Rybiński mówił, że obliczenie, ile będzie kosztować realizacja propozycji PiS, jest niemożliwe. Zwrócił uwagę, że nie da się oszacować na przykład tego, jakie będą koszty ulg.

Zdaniem Krzysztofa Rybińskiego, minister Rostowski, przedstawiając obliczenia kosztów propozycji Jarosława Kaczyńskiego, postąpił jak polityk, który chce wytrącić opozycji broń z ręki. Ekonomista powiedział też, że w jesiennym expose premier powinien powiedzieć Polakom, jakie efekty przyniosła dotychczasowa polityka finansowa rządu.

Zdaniem Krzysztofa Rybińskiego, Donald Tusk ma trzy wyjścia; kontynuować cięcia wydatków i podwyżki podatków, pozwolić na wzrost deficytu budżetowego lub zabrać kolejną sumę pieniędzy z OFE, co pozwoli sztucznie obniżyć oficjalny dług i przenieść go do ZUS.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS: Rostowski jest niepoważny
Obecny minister finansów nie znalazł się wśród zaproszonych na debatę, 39 ekonomistów.
kryzys, kaczyński, rybiński, debata
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Rycho Wlkp
83.22.41.* 2012-09-24 21:09
ja tam wierze PO i Tuskowi - rozpieprzą Polskie Panstwo , jak Poninski , Branicki i Rzewuski.
Jot 23
212.180.184.* 2012-09-10 09:18
Kilka razy odkąd zaczął być gwiazdą , wieścił katastrofę, rozpad państwa, Armagedon po kolejnych wyborach. I jakoś jak na razie tylko się ośmieszył. Ale redaktorzy z Jedynki-kwa kwa- PR 1 jakoś tego nie pamiętają i jak zwykle - Rybiński dobry na wszy.... stko ;-)