Notowania

Przejdź na
rynek pracy w polsce
07.02.2013 13:39

Rynek pracy w Polsce. Sytuacja gorsza niż w 2012 roku

Sytuacja na rynku pracy w 2013 roku może być trudniejsza niż w roku ubiegłym - oceniła w Sejmie wiceminister pracy Czesława Ostrowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

Sytuacja na rynku pracy w 2013 roku może być trudniejsza niż w roku ubiegłym - oceniła w Sejmie wiceminister pracy Czesława Ostrowska._ _

_ - Sytuacja na rynku pracy w 2013 roku może być trudniejsza niż w roku ubiegłym. Takie sygnały wysyła nasza gospodarka. Okres spowolnienia, przy utrzymujących się niekorzystnych uwarunkowaniach zewnętrznych przekłada się na nastroje pracodawców oraz podejmowane przez nich decyzje _ - powiedziała Ostrowska.

Jej zdaniem _ z całą pewnością należy spodziewać się rosnącego poziomu bezrobocia w początkowych i końcowych miesiącach 2013 roku, a zmniejszania się tego bezrobocia w okresie wiosennym i letnim, co jest stałą cechą naszego rynku pracy _.

Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia w grudniu 2012 r. wyniosła 13,4 proc. wobec 12,9 proc. listopadzie 2012 r. W budżecie na 2013 rok zapisano, że bezrobocie w br. wyniesie 13 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Bardzo ważne dane z USA. Zaskoczenie? Stopa bezrobocia w USA w styczniu 2013 roku wyniosła 7,9 procent, wobec 7,8 procent w grudniu - podał amerykański Departament Pracy.
Zaskakująco dobre wiadomości ze strefy euro Urząd statystyczny Unii Europejskiej opublikował nowy raport. Analitycy się tego nie spodziewali.
Sytuacja na rynku pracy poprawi się w... W grudniu 2012 zatrudnienie w gospodarce spadło o 0,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku - podał GUS.
Tagi: rynek pracy w polsce, rynek pracy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz