Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd przyjął Pakiet MŚP. Prawie 50 uproszczeń dla przedsiębiorców

14
Podziel się

Rząd przyjął Pakiet MŚP zawierający niemal 50 uproszczeń dla przedsiębiorców. Ma pozwolić zaoszczędzić im blisko 4 mld zł przez 10 lat.

Rada Ministrów przyjęła Pakiet MŚP
Rada Ministrów przyjęła Pakiet MŚP (Pawel Wisniewski/EAST NEWS)
bEsbzvIl

O tym, że Rada Ministrów przyjęła Pakiet MŚP, poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz na swoim koncie na Twitterze.

bEsbzvIn

Jedną z głównych zmian w pakiecie jest wprowadzenie statusu tzw. małego podatnika w PIT i CIT. Będzie dotyczył firm o sprzedaży do 2 mln euro rocznie, gdzie obecnie było to 1,2 mln euro.

Ponadto wartość pracy małżonka będzie można wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Do tego jednorazowo można będzie rozliczyć stratę podatkową do wysokości 5 mln zł.

Zlikwidowany zostanie też obowiązek okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników administracyjno-biurowych w branżach, które są najmniej wypadkowe.

Skrócony zostanie także, ze 150 do 90 dni, termin uprawniający wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT.

bEsbzvIt
Zobacz także: Zobacz też: Frania+? Producenci chcą rządowych dofinansowań do pralek, lodówek i kuchenek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsbzvIO
firma
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(14)
Ralph
3 lata temu
Dlaczego nie ściga się tych co mają działalność nie zgłoszoną pracują na czarno tylko ciągle doi się JDG? Ale skoro urzędnicy skarbowi sami korzystają z usług "czarnuchów" to jak ma być dobrze po co to pitolenie o paragonach fakturach jak dyscypliny podatkowej zero w tym kraju .
matka 3 dziec...
3 lata temu
Dzisiejsi ludzie wiecznego socjalu, uśmiechnięci i wypoczęci. Rzekomo "samotna", nigdy niepracująca matka lat 40 z czwórką dzieci 6700 miesięcznie (z alimentami, 500 plus, mopsem). Potem emerytura za friko. Ja pracuję od 19 rż., wykształcenie wyższe, troje dzieci, dwoje z nich na studiach - od państwa zero pomocy ! Na każde plus jestem za bogata albo mam zbyt dorosłe dzieci. Ale nierobom i patoli należy się ! Prowadzę JDG. Te wszystkie udogodnienia to pic na wodę - fotomontaż, "mały" z nich nie skorzysta. Bo na "ch" mu mniejszy CIT czy mały ZUs - SKORO Z NIEGO NIE DA RADY SKORZYSTAĆ ! Więc pytam co dla mnie prowadzącej JDG ? Do końca życia i dzień dłużej mam tyrać na nierobów i patoli ?
akacjowy
3 lata temu
ściema jakich mało , zarzynają gospodarkę , mnie już nie stac na ZUS
bEsbzvIP
kolejny sukce...
3 lata temu
400 mln zł nie wygląda tak ładnie jak 4 mld zł, a że przez 10 lat, kto na to zwróci uwagę
Mavc
3 lata temu
Jakie to uproszczenia? Beznadzieja. Jedno upraszczaja coś co nie jest jakim dużym problemem a 10 innych bardziej gmatwaja i zmieniają. Do tego super uproszczenie się szykuje jak niezaliczania w koszty części rat leasingowych. Brawo PiS. Tak dalej. Jeszcze napiszcie o ile zdrożeją energia dla firm i będzie git malina.