Notowania

firma
25.09.2018 13:51

Rząd przyjął Pakiet MŚP. Prawie 50 uproszczeń dla przedsiębiorców

Rząd przyjął Pakiet MŚP zawierający niemal 50 uproszczeń dla przedsiębiorców. Ma pozwolić zaoszczędzić im blisko 4 mld zł przez 10 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/EAST NEWS)
Rada Ministrów przyjęła Pakiet MŚP

O tym, że Rada Ministrów przyjęła Pakiet MŚP, poinformowała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz na swoim koncie na Twitterze.

Jedną z głównych zmian w pakiecie jest wprowadzenie statusu tzw. małego podatnika w PIT i CIT. Będzie dotyczył firm o sprzedaży do 2 mln euro rocznie, gdzie obecnie było to 1,2 mln euro.

Ponadto wartość pracy małżonka będzie można wliczyć w koszt uzyskania przychodu. Do tego jednorazowo można będzie rozliczyć stratę podatkową do wysokości 5 mln zł.

Zlikwidowany zostanie też obowiązek okresowych szkoleń BHP dla 5 mln pracowników administracyjno-biurowych w branżach, które są najmniej wypadkowe.

Skrócony zostanie także, ze 150 do 90 dni, termin uprawniający wierzyciela, który nie otrzymał należności, do skorzystania z ulgi na złe długi w VAT.

Zobacz też: Frania+? Producenci chcą rządowych dofinansowań do pralek, lodówek i kuchenek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firma, mśp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2018

matka 3 dzieciDzisiejsi ludzie wiecznego socjalu, uśmiechnięci i wypoczęci. Rzekomo "samotna", nigdy niepracująca matka lat 40 z czwórką dzieci 6700 miesięcznie (z … Czytaj całość

25-09-2018

PolkaZa okupanta podatki były 3-krotnie niższe, VAT nie było wcale, a za króla to płacono tylko 10% podatku - dziesięcinę... Demokracja, qrwa, w Polsce! A … Czytaj całość

25-09-2018

Malutka firma.Mam mała firmę. Co miesiąc myślę czy uda mi się zarobić na ZUS i czynsz. Sporo jeżdżę aby zapłacić te rachunki Jeżdżę swoim starym samochodem. A … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)