Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
albania
22.04.2011 06:02

Rząd darował firmom długi z 20 lat

Albański parlament uchwalił ustawę, która umarza długi i inne zobowiązania finansowe obywateli i przedsiębiorstw wobec państwa z ostatnich 20 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shkumbin/CC/Flickr)

Albański parlament uchwalił ustawę, która umarza długi i inne zobowiązania finansowe obywateli i przedsiębiorstw wobec państwa z ostatnich 20 lat w zamian za dobrowolne zadeklarowanie majątku.

Konserwatywny rząd, na czele którego stoi premier Sali Berisha, spodziewa się uzyskać dzięki temu posunięciu setki milionów euro.

Obywatele Albanii, w której szara strefa obejmuje połowę gospodarki kraju, będą mogli dzięki ustawie zalegalizować swoje niezadeklarowane kapitały i działalność gospodarczą, płacąc podatek w wysokości 3 proc. posiadanego majątku.

Nieruchomości zostaną po zadeklarowaniu obłożone podatkiem od 1 do 5 proc, zależnie od wielkości.

Ustawa przeszła w 140-osobowym parlamencie najbiedniejszego kraju Europy 74 głosami. Przeciw głosowali socjaliści, którzy uznali ją za _ populistyczną _.

Premier Berisha zapewnił w parlamencie, że ustawa nie zostanie wykorzystana do prania pieniędzy pochodzących z korupcji politycznej, handlu narkotykami i innych rodzajów działalności przestępczej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t91379.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;fala;protestow;w;tiranie,27,0,766235.html) Kolejna fala protestów w Tiranie Tysiące Albańczyków manifestowały przeciw korupcji w rządzie. Uczestnicy protestu rozeszli się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t129731.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/albania;opozycja;wini;rzad;za;smierc;3;osob,68,0,758340.html) Albania: Opozycja wini rząd za śmierć 3 osób Premier Sali Berisha zarzucił zaś opozycji, że chce _ tunezyjskiego scenariusza _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t129094.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wicepremier;albanii;podal;sie;do;dymisji,174,0,753582.html) Wicepremier Albanii podał się do dymisji Illir Meta odchodzi po wyemitowaniu w telewizji nagrania wiążącego go z aferą korupcyjną.
Tagi: albania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz