Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rząd nie ma wpływu na podwyżki cen"

0
Podziel się

Wicepremier Pawlak przekonuje, że ceny żywności rosną przez ceny energii.

"Rząd nie ma wpływu na podwyżki cen"
(Premshree Pillai/CC/Flickr)
bDXTOMJN

Minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że ostatnie wzrosty cen są efektem podwyżki podatku VAT oraz wzrostu cen energii i żywności na świecie.

-_ Na większą część przyczyn podwyżek polski rząd nie ma wpływu _ - powiedział wicepremier.

Według szacunków ekspertów, w pierwszym półroczu w Polsce możemy się spodziewać 4-5-procentowych podwyżek cen, przede wszystkim produktów roślinnych. PSL przekonuje, że na zbiory ma wpływ pogoda, ale przede wszystkim działania spekulantów na rynkach zbożowych.Były minister rolnictwa Jarosław Kalinowski podkreślił, że spekulowanie żywością, to sprawa niemoralna i nieetyczna i należy walczyć z tym zjawiskiem.

bDXTOMJP

Wicepremier uważa, że ta sytuacja powinna skłonić UE do zrewidowania polityki rolnej, by państwa członkowskie w pełni wykorzystać swój potencjał produkcyjny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t79482.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny;zywnosci;wzrosly;o;25;procent,170,0,771754.html) Ceny żywności wzrosły o 25 procent Według Kalinowskiego to między innymi efekt spekulacji przy sprzedaży zboża.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t130639.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ceny;zywnosci;rosna;w;efekcie;spekulacji,137,0,770697.html) Ceny żywności rosną w efekcie spekulacji Do 30 proc. światowych zasobów finansuje gospodarkę. Reszta to kapitał spekulacyjny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;podwyzki;cen;to;wina;spekulantow,245,0,765173.html) Sawicki: Podwyżki cen to wina spekulantów W drugiej połowie roku powinniśmy obserwować spadek cen surowców rolnych.
bDXTOMKq
KOMENTARZE
(0)