Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gmo
13.05.2011 14:52

"Rząd próbuje wprowadzić GMO do Polski"

Gabinet PO-PSL próbuje tylnymi drzwiami wpuścić na Polski żywność modyfikowaną genetycznie - ostrzegają politycy PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(star5112/CC/Flickr)

Gabinet PO-PSL chce tylnymi drzwiami wpuścić na Polski żywność modyfikowaną genetycznie - ostrzegają politycy PiS. Ich zdaniem, taką możliwość wprowadza rządowy projekt ustawy o nasiennictwie.

Posłowie PiS krytykują zapis projektu ustawy mówiący, że _ do obrotu dopuszcza się materiał siewny odmian genetycznie modyfikowanych, jeżeli modyfikacja wprowadzona do odmiany jest dopuszczona do obrotu z przeznaczeniem do uprawy na podstawie decyzji właściwego organu Unii Europejskiej _.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Dariusz Bąk podkreślił, że obecnie obowiązujące ustawodawstwo zakazuje uprawy zmodyfikowanych genetycznie roślin.

Pod koniec kwietnia podczas debaty nad ustawą o nasiennictwie wiceminister rolnictwa Andrzej Butra, odpowiadając na wątpliwości posłów, powiedział, że _ polskie prawo musi być dostosowane do prawa europejskiego i to jest główny cel _. Obecnie nad projektem ustawy o nasiennictwie pracuje sejmowa Komisja Rolnictwa.

Podczas dzisiejszej konferencji posłowie PiS zarzucili również Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że w trakcie prac nad ustawą o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich oponowało przeciwko rozwiązaniom korzystnym dla rolników. Wczoraj Sejm przyjął poprawki do tej ustawy zgłoszone przez Senat.

Posłowie PiS byli też oburzeni, że Sejm nie zajął się do tej pory projektem ustawy autorstwa PiS o zmianie ustawy o samorządzie gminnym. Zakłada ona przyznanie sołtysom comiesięcznych diet, które wypłacane byłyby z budżetu państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czesi;chwala;nasza;zywnosc;kupuja;wiecej,74,0,827210.html) Czesi chwalą naszą żywność. Kupują więcej Wartość importu produktów spożywczych z Polski w zeszłym roku przekroczyła 5,7 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosnie;eksport;polskiej;zywnosci,142,0,824718.html) Rośnie eksport polskiej żywności W latach 2007-2010 wartość sprzedaży polskiej żywności za granicę zwiększyła się o prawie 40 proc., do 53 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t95573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;zaskarzona;za;zakaz;paszy;gmo,133,0,793733.html) Polska zaskarżona. Za zakaz paszy GMO Komisja Europejska uważa, że polski zakaz stanowi naruszenie rozporządzenia w sprawie genetycznie zmodyfikowanej żywności.
Tagi: gmo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz