Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd szykuje prezent dla kobiet

0
Podziel się:

Główną przyczyną niepodejmowania przez Polki decyzji o urodzeniu dziecka jest strach przed utratą pracy. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska opracowała plan, który ma to zmienić.

Przewiduje on, że przedszkola będą otwarte do godziny 18 i nie będzie przerw wakacyjnych, będą działać przez 12 miesięcy w roku - pisze "Dziennik".

ZOBACZ TAKŻE:

Co więcej, przedszkola miałyby być bezpłatne, łącznie z wyżywieniem dzieci z rodzin, w których oboje rodziców pracuje i zarabia poniżej minimum socjalnego. Powstaną także mikroprzedszkola przy firmach, które mogłyby być dofinansowywane przez pracodawców na przykład z funduszy świadczeń socjalnych i pieniędzy unijnych. Dużo łatwiejszy ma być też dostęp do żłobków.

Matki będą mogły też liczyć na elastyczny czas pracy i na możliwość pracy w domu, czyli telepracę. Zostanie także wprowadzony tak zwany job sharing, czyli umowa o pracę dla dwóch osób. Do pracy idzie ta osoba, która może w danym momencie, a druga może zostać w domu i opiekować się dzieckiem.

Oprócz tego dziadkowie, a także matki studiujące, będą mogli wziąć urlopy wychowawcze. W zakładach pracy będą także obowiązkowo powstawać pomieszczenia przeznaczone do karmienia dziecka. Urlopy macierzyńskie mają być przedłużone o osiem tygodni.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)